Tüm Bel Sen Eskişehir’de 8’incisi yapılacak olan genel kuruluda aday olduğunu basın açıklaması düzenleyerek söyleyen Gerçek Bilyaz, "Katılımcı Sendikal Dayanışma Grubu olarak yönetime adayız. Listemizde; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Yetkili olduğumuz diğer ilçe belediyelerinde bulunan üye arkadaşlarımız yer alacaktır” dedi.

“SENDİKAL YAPIYI DÜZENLEMEK”

Asıl hedeflerinin üyelerin fikirlerini alarak aktif bir sendika mücadelesi yürütmek olduğunu belirten Bilyaz ,”Cumhuriyetimizin bütün kazanımlarına, Kurucu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine, dün olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaktır. Laik Cumhuriyetimizden asla ödün vermeyeceğiz. Laiklik ve demokrasi ilkesi çalışmalarımızın temeli olacaktır. Bu çalışmayı yürütürken öncelikli hedefimiz sendikal yapıyı düzenlemektir. Tabandan tavana doğru bir örgütlenme ile üyelerin her aşamada kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam oluşturmayı hedeflemekteyiz. İşyeri temsilcilikleri, Komisyonlar ve sendika meclisini hayata geçirerek üyelerimizle her daim dayanışma içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

“HUKUK DANIŞMANLIĞI” AMAÇLAMAKTAYIZ

Bütün üyeleri sendikaya sahip çıkmaya, demokratik haklarını kullanmaya , delege seçimlerinde oy kullanmaya davet ettiğini belirten Bilyaz,” Üyelerimizin ekonomik koşulları iyileştirilmesi, Sosyal denge tazminatı ve ikramiye tutarları arttırılması, Farklı görev ve sorumlulukta çalışan; Zabıta, itfaiye ve teknik personelin, kültür sosyal sanatçı kadrosunun ve büro personelinin durumlarında iyileştirmeler yapılması için mücadelemiz sürecektir. Bu kapsamda Sendikalı olma bilincini yükselterek bütün üyelerimize hukuk danışmanlığı hizmeti sağlamayı amaçlamaktayız. Şeffaf bir sendikacılık anlayışı içerisinde Her ayın sonunda yönetim kurulu kararlarımız ve yaptığımız harcamalar şubemiz panosu üzerinde asılacak ve üyelere ilan edilecektir.

Bütün üyelerimizi sendikamıza sahip çıkmaya, demokratik haklarını kullanmaya , delege seçimlerinde oy kullanmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Emrah KÖSE

Yağmur suları aydınlatma direğini devirdi Yağmur suları aydınlatma direğini devirdi