Eğitim İş Şube Başkanı Fadime Arslan, Eskişehir’de bazı okullarda idareci kadrolarının boş olmasına rağmen tercih listesinde yer almamalarına tepki gösterdi. Arslan, “Tercihlere açmadığınız okulları kime açacaksınız” diye sordu.

Meteoroloji'den 'Sarı Kod' uyarısı: Eskişehir'e yağış geliyor mu? Meteoroloji'den 'Sarı Kod' uyarısı: Eskişehir'e yağış geliyor mu?

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk defa yönetici olacaklar için tercih dönemi başlatıldı. Anadolu Gazetesi Muhabiri Anıl Aksoy'un haberine göre, bazı okulların idareci kadrolarının boş olmasına rağmen bu okulların tercih listesinde yer almaması dikkat çekti. Eğitim İş Şube Başkanı Fadime Arslan, “Özellikle ilçelerde çalışan öğretmenlerimiz için idareci olabilmek merkeze gelmenin tek yolu. Merkeze gelmek için tek şansı bu sınav olan öğretmenler bir yıl boyunca çalışıp bu sınava hazırlandılar. Eskişehir'de en yüksek puanı almalarına rağmen tüm okullar açılmadığı için mağdur oldular. Eğitim İş olarak soruyoruz: Tercihlere açmadığınız okulları kime açacaksınız? Diğer iller tüm boş kadroları gösterirken siz neden boş kadroları göstermiyorsunuz? Neden sınav kazanıp liyakatını kanıtlamış öğretmenler varken idarecilikten çeşitli sebeplerle ayrılmış olan, herhangi bir sınavdan geçer not almamış kişilere kadro ayrılmaktadır? Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak mağdur ettiğiniz öğretmenlerin hakkı için  Eğitim İş olarak bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ