Birikim yapmak için hangisi daha karlı: Altın mı, döviz mi yoksa bitcoin mi? Birikim yapmak için hangisi daha karlı: Altın mı, döviz mi yoksa bitcoin mi?

Eskişehir’de faaliyet gösteren fırın işletmecilerinin 2 TL’lik zam talebi, yarın yapılacak Ticaret Odası’nın Mayıs dönemi meclis toplantısında masaya yatırılacak. Fırın İşverenleri Sendikası Şube Başkanı Mülazımoğlu “Artık dayanacak gücümüz kalmadı”  dedi.
31Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin hemen ardından başlayan zam zinciri halkasına her geçen gün bir yenileri daha ekleniyor. Eskişehir’de içme suyu ile başlayan zam rüzgarı, kent içi ulaşım aracı olan minibüs ve taksi dolmuşlarını da sürüklerken, şimdide ekmek zammını gündeme getirdi. Fırın işletmecilerinin yılbaşından beri sürekli talep ettikleri fiyat artışı sonunda Eskişehir Ticaret Odası (ETO) meclis gündemine taşındı. Konu ile bir açıklamada bulunan İç Anadolu Fırın İşverenleri Sendikası Başkanı Musa Kazım Mülazımoğlu “Artık daha fazla dayanacak gücümüz kalmadı” dedi. Fırıncı esnafının bugünkü ekonomik koşullar karşısında zararına satış yaptığına dikkat çeken Mülazımoğlu “Aylar öncesi Ticaret Bakanlığına Eskişehir’de sattığımız 200 gram ekmeğin 10 TL olması için gerekli müracaatımızı yaptık. Valilik bünyesinde oluşturulan komisyonda yer alan 3 kurum tarafından başvurumuz olumlu karşılanarak onaylandı. Bir kurum zam talebimizi ilgili bakanlık gibi ret etti. Bugün 8 liradan sattığımız ekmek maalesef giderlerimizi bile karşılayamıyor. Esnaf, çok zor durumda ve güçlükle ayakta durabiliyor. Sıkıntımız her geçen gün daha da büyümekte.2 liralık zam talebimiz Ticaret Odası meclis toplantısında görüşülecek. İlgili komisyona durumu bildirdik” şeklinde konuştu. Eskişehir Ticaret Odası’nın dönem meclis toplantısı 28 Mayıs Salı günü saat 19.00’da başlayacak.

Kaynak: Haber Merkezi