Gökmeydan Camii’nde ’Ailece Camideyiz Programı’ düzenlendi Gökmeydan Camii’nde ’Ailece Camideyiz Programı’ düzenlendi

Eskişehir'in Odunpazarı İlçesi Kurtuluş Mahallesi’nde kurulan pazarda soğukla mücadele eden esnaf, soğuk havayla kendi yöntemleriyle mücadele etme çalışıyor. Kendi yaptıkları sobalarla hem kendilerini hem de müşterileri ısıtmaya çalışan pazar esnafı, bir an önce kapalı pazar yeri yapılmasını istiyor

İsa Sağsöz

“Soğuktan en çok etkilenen biziz şu an Eskişehir’de. Mevcut pazar yerimizi yeniden yapılması taahhüt edilerek yıktılar ama yapmadılar. Uzun zamandır dışardayız. Hem fiyatlar etkilenmiş oldu. Eskişehir’e yıllardır süregelen bir Pazar yeriydi burası. Yıkıldıktan sonra insanlar başka yerleri tercih etmeye başladılar. Kapalı pazarın tekrar yapılmasını istiyoruz.”

Mustafa Doymaz

“Gördüğünüz gibi hava şartları olumsuz. Kapalı Pazar olsa hem müşteriler için hem esnaflar için çok güzel olur ama maalesef arkadaşlarımız böyle ısınmaya çalışıyor. Hava ayaza çektiğinde de ürünlerin hepsi dönecek. Burada esnaflar hem müşteri gelmediği için hem de ürünleri donduğu zarar ediyor. Bu iş yetkililerin birlikteliğiyle çözülebilir.”

Enes Yıldırım

“Şu anda en çok zorlandığımız şey soğuk hava. Pazarımızın kapalı olmamasından dolayı bu şartlarda insanlara hizmet etmeye çalışıyoruz. 2022’de pazarımız yıkıldığında bize 18 ayda yapılıp teslim edilecek dediler. Müşterilerimiz de zor durumda. Soğukta pazara çıkıp alışveriş yapmak istemiyorlar.  Belediye Başkan Adaylarımızdan çare bulmalarını istiyoruz.”

Muhabir: M. ANIL AKSOY