Eskişehir'de de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü nedeniyle Porsuk Çayı’nda düzenlenen Fener Alayı büyük bir coşkuya sahne oldu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Eskişehirliler olarak bizler, çağdaş uygarlık yolundan, Atatürk ve Cumhuriyet yolundan hiçbir zaman ayrılmayacağız.” dedi.

Eskişehir'de bayramın tadını orada çıkardılar! Eskişehir'de bayramın tadını orada çıkardılar!

Coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Ayşe Ünlüce, “19 Mayıs 1919’da tam bağımsız Türkiye hayaliyle Bandırma Vapuruyla yola çıkılışının 105. yıl dönümündeyiz. Bizler başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız, onlara minnettarız. Unutmadığımız için buradayız ve hep beraber 19 Mayıs’ı kutluyoruz. Atatürk 19 Mayıs’ı ve Cumhuriyet’i gençlere emanet etti. Gençler burada, bayramınız kutlu olsun. Yaşasın 19 Mayıs, yaşasın Cumhuriyet. Eskişehirliler olarak bizler, çağdaş uygarlık yolundan, Atatürk ve Cumhuriyet yolundan hiçbir zaman ayrılmayacağız.” ifadelerini kullandı. 

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise konuşmasında Atatürk’e ve Cumhuriyet’e vurgu yaparak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Fener Alayı öncesi gençler, DJ Baran Zengin’in performansıyla büyük coşku yaşarken Fener Alayı sonrası da “Sahibinden” grubunun sevilen şarkılarıyla doyasıya eğlendiler.

Kaynak: BÜLTEN