Eskişehir'de hafta başından itibaren sıcak hava yüzünü göstermeye başlamışken, Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıya göre şemsiyelerimizi yanımızdan ayıramayacağız.

Odunpazarı esnafının bayramda beklediği yoğunluk oluşmadı Odunpazarı esnafının bayramda beklediği yoğunluk oluşmadı

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün ’Sarı’ uyarı koduyla yayınladığı meteorolojik uyarı raporuna göre, Eskişehir ve Bilecik illeri geneli ile Bursa’nın güney ve doğu kesimlerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların olacağı tahmin ediliyor. 23 Mayıs 2024 Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiğinden, yetkililer meydana gelebilecek yıldırım, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti. Yağışların 24 Mayıs 2024 Cuma günü saat 03.00’a kadar etkili olacağı öngörülüyor.

TOZ TAŞINIMINA DİKKAT!

Aynı zamanda Eskişehir’inde içinde bulunduğu bölge genelinde bugün hava sıcaklığının 1 ila 3 derece artacağını belirtirken, öğle saatlerinden itibaren toz aşınımı ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.

Kaynak: iha