Türkiye'de ilkbahar yerine yaz geliyor! Hafta sonu sıcaklıklar yükseliyor. Yurt genelinde hava sıcaklıkları hafta sonundan itibaren yükseliyor. İlkbaharı neredeyse pas geçeceğiz, zira Türkiye yaz mevsimine adım atıyor. Hafta sonu yükselecek sıcaklıklara dikkat!

Eskişehir'de tartışma yaratan tabelaya tepkiler dinmiyor! Eskişehir'de tartışma yaratan tabelaya tepkiler dinmiyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, hafta sonundan itibaren yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Sıcaklık artışı tüm Türkiye'yi etkileyecek. Peki Eskişehir'de hava durumu nasıl olacak?

28 Mart Perşembe günü en yüksek sıcaklık 23°C, en düşük sıcaklık ise 2°C olacak. Akşam saatlerinde yağmur ihtimali bulunurken, rüzgar güneybatı yönünden 10-15 km/saat esecek. 29 Mart Cuma günü en yüksek sıcaklık 21°C, en düşük sıcaklık ise 3°C olacak. Yağmur ihtimali bulunmuyor. 30 Mart Cumartesi günü en yüksek sıcaklık 24°C, en düşük sıcaklık ise 4°C olacak. Yağmur ihtimali bulunmuyor. 31 Mart Pazar günü en yüksek sıcaklık 26°C, en düşük sıcaklık ise 5°C olacak.

Hafta boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta sonu boyunca yağmur ihtimali düşük. Hava genellikle güneşli ve açık olacak.

HAFTA SONU ÜLKEYE YAZ GELİYOR!

Hava Forum, X hesabından yaptığı açıklamada da hafta sonu ülkeye yaz geleceğini açıkladı. Hava Forum'un sıcaklık değerlerini paylaştığı haberinde bakın neler söyledi...

"Duyanlar duymayanlara anlatsın: Hafta sonu Afrika desteği ile doğrudan yaza geçiyoruz...

- Adana 31°

- Eskişehir (Sarıcakaya) 30°

- Hatay 30°

- Antalya 30°

- Manisa 29°

- Edirne 27°

- İzmir 27°

- Bursa 26°

İstanbul 25°"

Editör: Tuğçe Kaş