Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi aracılığıyla yüksek maliyetler nedeniyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticilerine verdiği destekler 2024 yılında da tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda Sivrihisar’ın Gerenli mahallesinde faaliyet gösteren ve destek başvurusu yapan 25 hayvan yetiştiricisine mineral blok ile mastitis önleyici solüsyon desteği verildi.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkililerince teslim edilen destek sonrası teşekkürlerini ileten hayvan yetiştiricileri, “Maliyetler sürekli artıyor. Her gün fiyatlar yükseliyor ve üretmek zorlaşıyor. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in bize sağladığı bu desteklerle biraz olsun nefes alıyoruz. Yılmaz Hocamıza, Büyükşehir Belediyemizin görevlilerine çok teşekkür ederiz. Sağ olsunlar.” dediler.

Eskişehir'de ekiplerden 12 farklı zehir operasyonu! Eskişehir'de ekiplerden 12 farklı zehir operasyonu!

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de 2023’te olduğu gibi 2024 yılında da çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine verilen desteklerin kesintisiz süreceğini belirttiler.

Editör: Tuğçe Kaş