Vatandaşların huzur, sağlık ve güvenliği için 7/24 görev başında olan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde kaldırımların, bazı işyerleri tarafından işgal edilmesine yönelik zabıta ekipleri denetim yaptı.

AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Programı gerçekleştirildi AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Programı gerçekleştirildi

Zabıtanın bu konuda denetimlerine devam edeceğini belirten ve esnafa yönelik çağrıda bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Şehrimizin değerli esnaflarından bir ricada bulunmak istiyorum. Dükkanlarınızın önündeki mevcut kullanımları başta yaşlılar, engelliler ve bebek arabalı ebeveynler olmak üzere tüm hemşehrilerimizin geçişlerini kolaylaştıracak şekilde yeniden düzenleyelim. Çünkü kaldırımlar hepimizin.  Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımızda bulunan cadde ve bulvarlardaki denetimlerimizi artıracağımızın bilinmesini isterim.” dedi.

Esnaftan bu konuda hassasiyet beklediğini söyleyen Başkan Ünlüce, “Zabıta ekiplerimiz ilk ziyaretlerinde esnafımızı bu konuda uyarmakta, işgaliyenin devam etmesi halinde de Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapmak zorundadır. Bir arada yaşama kültürüne saygının üst seviyede olduğu şehrimizde, siz değerli esnaflarımızın da bu konuya hassasiyet göstereceğine inanıyor, hepinize bereketli kazançlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: BÜLTEN