Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisleri Esra Emir, Osman Erbilgiç ve Muazzez Günay tarafından Sarıcakaya İlçesi, Düzköy Mahallesinde üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Üretimde kaliteli ve ilaç kalıntısı bulunmayan ürün elde edilmesi, kalıntı sorununun çözümü için üreticilerin bilgi ve tecrübesinin arttırılması ile sağlıklı, güvenilir ve kontrollü ürün yetiştirilmesi maksadıyla gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik çalışma yapıldı. Yapılan çalışmada yaprağı yenen sebzelerde bitki hastalık ve zararlıları için Tarım ve Orman Bakanlığınca izin verilen Geçici Tavsiyeli Bitki Koruma Ürünleri ve Biyoteknik Mücadele konuları hakkında üreticilere bilgi verildi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti

Toplantı bitiminde ‘Yaprağı Yenen Sebzelerde Kalıntıyla Mücadele Eylem Planı’ çerçevesinde yaprağı yenen sebzelerde biyoteknik çalışmaların yapılacağı demonstrasyon alanlarında sarı ve mavi yapışkan tuzaklar Sarıcakaya ilçesinde üreticilerin serasına takıldı.