Kura çekildi: Eskişehir'i temsil edecek takımımızın rakipleri ve grubu... Kura çekildi: Eskişehir'i temsil edecek takımımızın rakipleri ve grubu...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Poomsae Taekwondo İl Şampiyonası düzenlendi. Müsabakalar Gökmeydan Spor Salonu ev sahipliğinde yapıldı. Turnuvaya Önder Spor Kulübü’nden tüm kuşak kategorilerinde 50 sporcu katıldı.

Turnuvada Önder Spor’un taekwondocuları madalyaları topladı. Hem kızlarda hem de erkeklerde 9 altın, 7 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplamda 22 madalya kazanan sporcular, 2’ncilik kupasının da sahibi oldu. Antrenörler Deniz Kaya ve Adem Tayyar yaptıkları açıklamada, “Sporcularımızın ilk defa katıldıkları bu turnuvada gösterdikleri başarıdan dolayı çok mutluyuz. 2’ncilik kupasını kazanmamız ayrıca gurur verici. Sporcularımızın gösterdikleri bu azimle gelecekte daha büyük başarılara imza atacaklarından hiç şüphemiz yok. Sporcularımızı ve desteklerinden ötürü velilerimizi kutluyoruz” dediler.

Muhabir: CANER AKSU