Eskişehir’in Cadde ve sokaklarından geçmek adeta imkansız hale geldi. Vatandaşın can güvenliği için kullandığı kaldırımlardan tutun birçok sokakta yaşanan araç işgalleri esnaf başta olmak üzere vatandaşı isyan ettiriyor. İşgaliyeye karşı Eskişehir’de kalıcı bir çözüm üretilmemesi, gerekli denetimlerin yeteri kadar yapılmaması sorunun daha da büyümesine neden oluyor. Kentin ana caddelerinde oluşan gelişi güzel araç parkları yüzünden peş, peşe trafik kazaları yaşanırken kaldırımlarda bırakılan eşya, atıklar sebebiyle kullanılmaz duruma getirildi. Ortaya çıkan işgallere vatandaşın olduğu kadar esnaf tepkisini yükseltti. Çarşı esnafı, araç ve kaldırım işgallerinin sona erdirilmesi için sorumlulara da çağrıda bulundu.

Kamerasına göre cep telefonu seçerken bunlara dikkat edilmeli Kamerasına göre cep telefonu seçerken bunlara dikkat edilmeli

YETKİLİLER GÖREVE DAVET ETTİ

Yasak dinlemeyen sürücülerin yol açtığı sıkıntı bilmiyor. Şehrin hemen, her yerinde sıkça rastlanılan park sorunu özellikle kent içinde yolcu taşımacılığı yapan sürücüleri isyan adeta isyan ettiriyor. Araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu Sivrihsar Caddesi üzerinde park edilen araç trafikte uzun kuyrukların yaşanmasına sebebiyet verdi. Sürücüler uzun süre beklemek zorunda kaldı. Cadde’den geçemeyen sürücüler trafikten sorumlu yetkilileri göreve davet etti. Sürücünün ortaya çıkmasının ardından ana yol tekrar ulaşıma açıldı.

Muhabir: Caner Aksu