Porsuk Çayı kenarında itfaiye tarafından boğulma olaylarında kullanılmak üzere yerleştirilen kabini parçalayıp, içerisinde bulunan can simidini bile yok ettiler. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerin tespiti için İtfaiye Daire Başkalığı da harekete geçti.

Çocuk programları, destek programları ve oyun grupları için kayıtlar başlıyor Çocuk programları, destek programları ve oyun grupları için kayıtlar başlıyor

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Porsuk Çayı kenarına yerleştirilen can kurtarma kabinlerine verilen zarara bir yenisi daha eklendi. Mustafa Kemal Paşa Mahallesinin belirli noktalarında yer alan ve olası bir boğulma olayına müdahale için kabinler parçalandı. Penceresi sert bir madde ile parçalanıp yerinden kapağı dahi sökülen ve aynı zamanda içerisindeki can simidinin çalındığı, kabinin durumu hakkında gelen ihbar yetkilileri harekete geçirdi. İtfaiye ekipleri, bölgede inceleme başlatacaklarını olayın fail veya faillerinin bulunması için bölgedeki güvenlik kamera görüntülerine ulaşılacağını ifade ettiler. Kabinin Porsuk Çayı etrafında alkol ve madde kullanan şahıslar tarafından parçalandığı iddia edildi.

Muhabir: HÜSAMETTİN POLAT