Artan enflasyonla birlikte gelen hayat pahalılığı vatandaşı ekonomik açıdan zorlamaya devam ediyor. Özellikle Türkiye gündeminde de büyük yer kaplayan emekli maaşlarının yetmediği emekliler, ileri yaşlara rağmen çalışmaya devam ediyor. Ek iş yapmak durumunda kalan vatandaşlar ‘yetmiyor’ derken, bazı emekliler ise iş aradığı halde iş bulamadıklarını dile getirdi.

MAAŞLAR YETMİYOR

HÜLYA DURKAYA: Ben emekli hemşireyim, ben ek iş yapma ihtiyaç duymuyorum ama pek çok insanın ihtiyacı olduğunu görüyorum. Mevcut ekonomik şartlarda alınan emekli maaşları kimseye yetmiyor. Millet iş arıyor.

BÜTÇEMİ TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUM

MURAT KARTAL: Ben çalışıyorum ve zaman zaman ek iş yapıyorum. Günümüz şartlarında böyle bir ihtiyacımız var. Günlük işlere giderek, eksik kalan bütçemi tamamlamaya çalışıyorum maalesef.

KEŞKE OLMASA…

SALİH ALP: Ben emekliyim ek iş yapmıyorum ama çevremde ki arkadaşlarımın çoğu ek iş yapıyor. Benim maaşım biraz yüksek olduğu için çalışmıyorum ama ona rağmen ben bile zorlanıyorum. Daha düşük alan arkadaşlarım zor geçiniyor. Keşke olmasa ama hayatın gerçekleri…

İŞ BULAMIYORUM

Savaş, Göç ve Aile Konferansı düzenlendi Savaş, Göç ve Aile Konferansı düzenlendi

SEDAT ENGİN: Ben emekliyim ek iş yapmak istiyorum ama iş bulamıyorum. Yaşlı olduğumuz için iş vermiyorlar, bizim de kuvvetimiz kalmadı zaten. Gençler varken bizlerin çalışması da uygun değil önlerine geçmemiz de vicdanen doğru değil. Ama günü nasıl geçireceğiz bilmiyoruz.

EK İŞ DERDİNE DÜŞTÜK

MUSTAFA YILDIRIM: Ben çalışıyorum arada bir de boya badana yaparak ek işlere gidiyorum. Asgari ücretle çalışıyorum eşim de çalışıyor ve evde 5 kişi yaşıyoruz. Yetmiyor. Herkes ek iş derdine düştü.

Muhabir: HÜSAMETTİN POLAT