“Dilin İşlemleme Sürecinde Belleğin Rolü” konuşuldu “Dilin İşlemleme Sürecinde Belleğin Rolü” konuşuldu

Eskişehir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Genel Başkan Özgür Özel’in katılımıyla 27 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek aday tanıtım toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da geliyor. CHP, 27 Ocak Cumartesi günü Eskişehir’de aday tanıtım toplantısı düzenleyecek. Partisinin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Ahmet Ataç ile 12 kırsal ilçenin adaylarının tanıtım toplantısına katılmak için Eskişehir’e gelecek olan CHP lideri Özel, 27 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te gerçekleşecek toplantıda CHP’lilerle buluşacak. Özel, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde yapılması planlanan toplantıda Eskişehir 15 adayıyla birlikte yerel seçim pozu verecek.


BİRÇOK İSİM KATILACAK
Yoğun ilgiyle gerçekleşmesi beklenen aday tanıtım toplantısına CHP’den pek çok isim de katılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra farklı şehirlerden Büyükşehir Belediye Başkan Adaayları da katılacak. Öte yandan 26 Ocak Cuma günü Parti Meclis (PM) toplantısının ardından CHP’nin Eskişehir’de kırsaldaki 7 ilçede de adaylarının açıklanması bekleniyor.

İMAMOĞLU'NDAN DESTEK

CHP'deki büyük buluşma öncesinde Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın hazırlayıp sunduğu Y'eni Bir Sabah' programına katılan CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı avukat Ayşe Ünlüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu. Avukat Ünlüce’den övgü dolu sözlerle bahseden İmamoğlu, “Başkanımızla İstanbul’da buluştuk. Yılmaz Büyükerşen hocamızın selamlarını iletti. Seçim sonrası Eskişehir’de buluşmak için sözleştik. Kendisine başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ