Eskişehir'de aracınızda bu varsa ceza kapınızda! Eskişehir'de aracınızda bu varsa ceza kapınızda!

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi 8’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 14 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde Demokrat Mühendisler Grubu adına mavi liste ile Şube Yönetim Kurulu Başkan adayı olan Ahmet Şakar, “Her zaman olduğu gibi meslektaşlarımıza mümkün olduğunca dokunmaya ve onlarla beraber olmaya çalışacağız” dedi.

2 gün sürecek olan kurul toplantısı protokol konuşmalarının ardından Divan Üyeleri’nin seçilmesiyle başlayarak genel kurul önergeleri değerlendirildi. Kurul Toplantısına Eskişehir CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Milletvekilleri İbrahim Arslan ve Utku Çakırözer, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce’nin yanı sıra KESK Yönetim Kurulu Başkanı Yener Çalışkan, TÜMBEL-SEN Yönetim kurulu Üyeleri ve Kent Konseyi Üyeleri katıldı.

EMO Eskişehir Şubesi’nde 7’inci dönemde Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapan ve 8’inci dönem Şube Yönetim Kurulu Başkan Adayı olan Ahmet Şakar, “Bugün bu seçimle 7’inci dönemi sona erdiriyoruz. Yarın ki seçimle başlayacak olan 8’inci dönemle de yine bu yönetimde bulunan ve onları destekleyecek birkaç arkadaşı da ilave ederek güzel bir liste hazırladık. Bu liste ile bilinirliğin daha fazla olmasını ve daha çok meslektaşımıza ulaşmayı amaçlıyoruz. Geçmiş dönemlerden devam eden projelerimiz var. Bu projelerin sonlandırılması için hem meslektaşlarımızın özlük hakları hem de meslekte yapılandırmalarla ilgili çalışmalarımız olacak. Bu konuda Üniversitelerimizden de çok güzel destekler alıyoruz. Belediyelerimizle de yapmış olduğumuz büyük bir çalışmamız var. Sadece Eskişehir için değil Kütahya ve Bilecik illerinde de belediyelerle iyi ilişkiler kurmayı amaçlıyoruz. Yapacağımız çalışmalarla özellikle kendi meslek grubumuzda olan ve halkın sıkıntıya gireceği bir çok önemli hadiselerin önlenebileceği projeleri ortak şekilde önlemeye çalışacağız. Projelere başlandı ve bir takım protokol çalışmalarımız oldu. Bunların devamını da getireceğiz. Her zaman olduğu gibi meslektaşlarımıza mümkün olduğunca dokunmaya ve onlarla beraber olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Editör: Tuğçe Kaş