Eskişehir kökenli Sinem Dedetaş, CHP'den Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçildikten sonra dün mazbatasını alarak resmen göreve başladı. Öncesinde, Youtube'da Nevşin Mengü'nün sunduğu "Bugün Ne Oldu?" programında konuk olan Dedetaş, seçim öncesinde sosyal yardımlaşma alanında yapılacak genişlemeye dair sözler vermişti.

Programda, emeklilere yönelik 5 bin liralık pazar desteği vaadi üzerine konuşan Dedetaş, geçtiğimiz günlerde yapılan bir programda bu konuya değindi. Yeni Üsküdar Belediye Başkanı, milyonlarca emekliye müjde vererek, bayram öncesinde emeklilere bayram harçlığı desteği sağlanacağını açıkladı. Pazara gitmeyen emeklilerin rahatlayacağını belirten Dedetaş, bu haberle birçok kişinin yüzünü güldürdü.

Eskişehir'de düzenlenen kahve festivaline Ayşe Ünlüce'de katıldı Eskişehir'de düzenlenen kahve festivaline Ayşe Ünlüce'de katıldı

SİNEM DEDETAŞ KİMDİR?

Sinem Dedetaş, 1981 yılında Eskişehir'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden gemi inşa yüksek mühendisi olarak mezun oldu. Evli olan Dedetaş, eşi Barış Dedetaş ile birlikte kendi şirketlerini kurdu. Kariyerine ulusal ve uluslararası firmalarda çalışarak başlayan Dedetaş, daha sonra TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı 2014-2016 yılları arasında yürüttü. 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan İstanbul Şehir Hatları A.Ş.'ye Genel Müdür olarak atandı. İstanbul Şehir Hatları A.Ş.'nde görev yaptığı dönemde ilk kadın genel müdür olarak görev aldı. Ayrıca, 2023 yılında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Su Yolu Komitesi başkanlığına seçildi.

Editör: Tuğçe Kaş