Eskişehir'de 16 yaşındaki ehliyetsiz bir motosiklet sürücüsü otomobil ile çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü yaralanırken, ehliyetsiz, sigortasız ve muaynesiz motosiklet kullanmaktan toplamda 28 bin 150 TL para cezası kesildi. Kazanın sık sık gerçekleştiğini belirten esnaf, caddede ışık, dur levhası veya uyarı levhası gibi önlemlerin alınmasını talep etti.

Kaza, Odunpazarı İlçesi Emek Mahallesi Dilek Caddesi üzerinde saat 00.50 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kadir O.,  idaresindeki 26 AAF 744 plakalı otomobil Dilek Caddesi üzerinde seyirhalindeyken, Yeniyurt Sokak'tan Dilek Caddesi'ne kontrolsüz bir şekilde çıkan 16 yaşındaki Sezer Y.'nin idaresindeki 26 GS 900 plakalı motosiklet ile çarpıştı. Kazada yaralanan Sezer Y., olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından Eskişehir Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Trafik polis ekiplerinin yaptığı incelemede Sezer Y.'nin ehliyetsiz olduğu tespit edildi. Kendisine ehliyetsiz, sigortasız ve muaynesiz motosiklet kullanmaktan toplamda 28 bin 150 TL para cezası kesildi.

Eskişehir bu bayramda da şaşırtmadı: 107 bini aşkın kişi… Eskişehir bu bayramda da şaşırtmadı: 107 bini aşkın kişi…


 

KAZANIN SIKLIĞINI DİKKAT ÇEKEN ESNAF ÇÖZÜM İSTİYOR

5 yıldır Dilek Caddesi'nde esnaflık yapan Mevlüt Özkan, caddede son zamanlarda artan kazalara dikkat çekerek yetkililerden çözüm talep etti. Özkan, "Son zamanlarda caddemizde neredeyse her gün kaza oluyor veya kaza atlatılıyor. Bu durumdan hem biz esnaflar hem de yayalar tedirgin. Yetkililerden buraya bir çözüm bulmasını istiyoruz. Daha iki gün önce yine bir kaza atlattık. Ehliyetsiz bir sürücü dükkanımıza girecekti. Maalesef ben burada 5 yıldır her türlü kazayı gördüm. Kazalara trafik ve diğer ekipler de müdahale ediyor ancak sorunun köklü bir çözümü gerekiyor. Kaza riskini azaltmak için ışıklandırma, dur levhası veya uyarı levhası olabilir. Ayrıca park sorunu da çözülmeli. Cadde köşelerine park eden araçlar görüş alanını engelliyor ve kazalara yol açıyor. 5 yıldır buradayım ve burada yaşanan kazalarda can kayıplarının da olduğunu gördüm. Yetkililerden bu sorunun acil çözülmesini bekliyoruz." dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ