Basın mensupları ile bir araya gelen CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, “Eskişehir’de yerel basınımızla gurur duyuyoruz. Çok güçlü ve köklü bir yerel basınımız var. Önümüzdeki dönemde daha da güçlenmeniz için elimizden ne geliyorsa yapacağız ve yanınızda olacağız” dedi.

Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü 3 puanı 3 golle aldı Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü 3 puanı 3 golle aldı

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, basın mensupları ile bir araya geldi. Ünlüce, 10 Mart Pazar günü yapacağı tanıtım toplantısında projeleriyle ilgili detayları paylaşacağını söyledi. Yerel basının çok güçlü olduğunu ve gurur duyduğunu dile getiren Ünlüce, başkan seçildikten sonra basına kurumsal bir destek vereceğini dile getirdi. Yerel basının yaşadığı sorunların farkında olduklarını belirten Ünlüce, “Eskişehir’de yerel basınımızla gurur duyuyoruz. Çok güçlü ve köklü bir yerel basınımız var. Önümüzdeki dönemde daha da güçlenmeniz için elimizden ne geliyorsa belediye olarak, Ayşe Ünlüce olarak her zaman yanınızda olacağız bugüne kadar olduğu gibi. Basına kurumsal bir destek vereceğiz. Bu bizi 2 açıdan besleyecek. Hem basınımız bütün meclis kararlarından haberdar olacak hem de vatandaşların duyması açısından daha şeffaf, denetlenebilir, kurumsal bir kimliğimiz olacak. Başkan seçildikten sonra bunu yapmak istiyorum. Belediye meclisinin bu kadar önemli olduğunu bilmiyoruz. Gerçekten şehir için çok önemli kararlar çıkıyor meclisten. Sizlerden gelecek her türlü öneriye de açığız. Objektif, tarafsız ve adil olacağımıza inancınız tam olsun” ifadelerini kullandı.

"SORUNLU MAHALLE KALMAYACAK"

“Dengeli Büyüme Modeli”ne dikkat çeken Ünlüce, belediye çalışmaları kapsamında dengeli büyüme modeli ile ilerlemeyi hedef aldıklarını anlattı. Bu dönem imar sorunlarını çözmekte kararlı olduklarını vurgulayan Ünlüce, “Bizim bazı mahallelerimizde kat artırımı ile ilgili problemler var. Her seçim döneminde de bunlar çok gündeme gelir. Bunun bir kentsel dönüşüm afetle mücadele boyutu var. Bir taraftan da şehrin döküntü olan, gelişemeyen, kat artışı verilmediği için müteahhitlerin girmediği, vatandaşların da kendi imkanlarıyla dönüştüremediği mahalleler sorunumuz var. Biz bu konuda hem Tepebaşı Belediyesi ile hem de Odunpazarı Belediyesi ile görüşüyoruz. Vatandaşımızın bir mağduriyeti var, bu çözülsün istiyorum. Bizim açımızdan baktığımızda da mevzuat var. Biz de bunlara uygun hareket etmeliyiz. Nefes alan bir şehir olmalı, donatıları olmalı. Bunları parsel parsel değil de çünkü parsel bazındaki artışlar her zaman sıkıntılıdır. Vatandaşımızın mağdur olduğu konuda da sadece mevzuatla cevap vermek çok adil değil. Gittiğimiz bölgelerde de bunu söylüyoruz. Ada bazındaki çözümlerde mutlaka o adadaki parsel sahipleriyle tek tek anlaşmak lazım. Bu dönemde hem Odunpazarı'nda hem Tepebaşı'nda imar sorunlarını çözeceğiz. Sorunlu mahalle kalmayacak” dedi.

"MUHATAP OLMAYI TERCİH ETMİYORUM"

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu ile yaşanan polemiklerin uzağında kaldığını ve kalacağını belirten Ünlüce, “Tartışmaların uzağında kalmam tamamen stratejik bir şey. Buna karar verdim ve bu şekilde davranacağım. Çünkü ben Eskişehir halkının, bizim kişisel sorunlarımızla ilgileneceğini düşünmüyorum. Bu şehirle ilgili hayallerimiz ve düşüncelerimiz neyse onları paylaşmalıyız diye düşünüyorum. Böyle bir tartışmanın içine çekilmek istemiyorum ve uzağında kalmayı tercih ediyorum. 5 seneden fazla genel sekreterlik yaptığım dönemde siyaset üstü bir nezaketle davrandım herkese. Ve karşılığını da hep böyle aldım. AK Partili dostlarımızdan da böyle aldık. Ben hep AK Parti’nin milletvekilleri ile hem meclis üyeleri ile hiçbir sıkıntı yaşamadan Eskişehir’de hizmet olarak ne yapmamız gerekiyorsa yaptık ve sıkıntı yaşamadık. Ben ilk defa böyle bir sıkıntı yaşıyorum ve bunu da nezaketsizlik olarak buluyorum. Tercihen de bunla muhatap olmayı tercih etmiyorum”

Muhabir: BERİVAN HALİS