Kadınlar Futbol 3. Ligi’nde mücadele eden Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, normal sezonda 13. Grup’ta ter dökmüş, 14 maçta 11 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi alarak sezonu zirvede tamamlamıştı. Play-Off’larda ise Galataspor’u eleyen ekibimiz Son 16 Turu’nda Bağcılarspor’a penaltılarda mağlup olarak sezonu noktaladı. Öte yandan oldukça güzel bir sezon geçiren Büyükşehir’in Kızları çok sayıda kulübün radarına girdi.

Bayram sonrasında Odunpazarı’nda sokaklar boş kaldı Bayram sonrasında Odunpazarı’nda sokaklar boş kaldı

Devre arasında gerçekleşmedi

Devre arasında Fenerbahçe, Büyükşehir ekibini İstanbul’a davet etmiş ve özel maç yapılmıştı. Fenerbahçe o zaman Büşra Akduman, Zehra Okur ve Esra Yarım’ı kadrosuna katmak istedi. Genç sporcuların eğitimlerinin aksamaması için 3 ismin transfer edilmesi halinde hafta içi Eskişehir’de olarak antrenmanlarını burada yapması ve böylelikle okullarına devam etmeleri, hafta sonlarında ise İstanbul’a giderek Fenerbahçe’ye dahil olmaları kararlaştırıldı. Fakat aileler bu duruma yanaşmayınca o dönem transferler gerçekleşmedi.

Fenerbahçe’ye gitmeleri bekleniyor

Sarı Lacivertli ekip Büşra, Zehra ve Esra’dan vazgeçmedi. 3 futbolcunun hala Fenerbahçe’nin transfer listesinde olduğu öğrenildi. Diğer yandan bu 3 isimle ilgilenen sadece Fenerbahçe değil, çok sayıda kulüp Büyükşehir’in Kızlarını talep ediyor. Antrenör Bahadır Aksın’ın talebeleri ise Fenerbahçe’ye yakın… Aileler ikna edilir ve başka sorunlar oluşmazsa stoper Büşra Akduman, forvet oyuncusu Zehra Okur ve milli kaleci Esra Yarım’ın, Fenerbahçe’ye transfer olması bekleniyor. SEMİH AKDEMİR

Kaynak: SPOR MERKEZİ