Katılımcıların büyük çoğunluğunu Özel Çağdaş Okulları öğrencilerinin oluşturduğu, velilerin de katılımı ile birlikte yoğun programdan oluşan kampta, Kiteboard derslerine büyük bir heyecanla başlandı. Kampın ilk günü otelde Ford Kite Academy Kurucusu Yavuz Aksakal ile tanışan öğrenci ve veliler, bilgilendirme toplantısının ardından ilk eğitimleri için Azmak nehrinden botla sahile gelerek gerekli malzemelerin hazırlanması ve kite kontrol eğitimine geçtiler. 3 gün süren yoğun tempolu eğitimlerle öğrenciler dalgalar ve rüzgarla mücadele ederek eğitimlerini sürdürdü.

SPORCU ÖĞRENCİLER ORMANDA ÇÖP TOPLADI

Öğrenciler, deniz antrenmanlarının yanı sıra kara antrenmanları da gerçekleştirdi. Güne sabah sporu ile güne başlayan sporcu öğrenciler; orman yürüyüşü esnasında geçen sene olduğu gibi bu sene de çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi. Ormanda çöp toplayan öğrenciler, önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Sporcuların eğlenerek öğrenmesinin amaçlandığı Çağdaş Kiteboard Gelişim Kampında; öğrenciler denizde ve Azmak nehrinin soğuk sularında yüzerek doğanın keyfini çıkarma şansı buldular.

EĞİTİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN SPORCU ÖĞRENCİLER BELGELERİNİ ALDI

Son gün eğitimlerin bitiminde sahilde kiteboard hocaları ve öğrenciler için madalya ve sertifika töreni düzenlendi. Açılış konuşmasını Ortaokul Müdür Yardımcısı Ayşegül Mühürhancı Dal'ın yaptığı törende, kiteboard hocalarının sertifikalarını Çağdaş Kolejliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Yavuz Tuna takdim etti. Eğitimini başarıyla tamamlayan sporcu öğrenciler, sertifika ve madalyalarını kiteboard hocalarından aldı. Ford Kite Academy Kurucusu Yavuz Aksakal, verimli geçen kamp programının değerlendirmesini yaparak kampların devamının gelmesi temennisiyle organizasyonda emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini iletti.

KAYAK KAMPLARI İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Çağdaş 2. Kiteboard Gelişim Kampı hakkında değerlendirmede bulunan Çağdaş Kayak ve Kiteboard Sorumlusu Burcu Büyükerşen Tuna, “Bir kampı daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2. Çağdaş Kiteboard Gelişim kampımıza destek veren Ford Kite Academy ekibine, katılım sağlayan velilerimize, öğrencilerimize ve organizasyonunda emeği geçen ekibimize teşekkür ederiz” dedi.

Ara tatille ilgili dikkat çeken anket: Hemen katılın! Ara tatille ilgili dikkat çeken anket: Hemen katılın!

Tuna, kış sezonu yaklaşırken Çağdaş Kolejliler Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde gerçekleştirilen kayak kampları için de son hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Tuna, konuşmasını şöyle sürdürdü: “2016 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl sürdürdüğümüz ve geçen yıl 9 ve 10.’sunu düzenlediğimiz kayak kamplarımızı, bu yıl daha tempolu bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar Eskişehirimizde onlarca öğrencimizi kayak ve kiteboard sporu ile tanıştırdık. Aralarından profesyonel sporcular yetişti. Amacımız profesyonel olarak bu sporlarla ilgilenen öğrencilerimizin sayısını arttırmak. Bu kapsamda Çağdaş Kayak Kulübü bünyesinde bu yıl Çağdaş Race Team’i kurduk. Çok yakında Çağdaş Race Team hakkında duyuruları yapacağız. Bu takımda yer alan sporcu öğrencilerimiz, yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışlara katılarak şehrimizi temsil edecekler.”