Eskişehir ve ülke genelinde yükselen hava sıcaklıkları vatandaşın gündelik hayatını olumsuz etkileyebiliyor. Uzmanlar sıcaklarda kalp sağlığı başta olmak üzere sağlıklı bir yaşam için alınacak önlemleri yinelerken, vatandaş çareyi evde vakit geçirmekte buluyor. Sıcaklarda dışarı çıkmamaya çalıştığını dile getiren vatandaş, "Sıcaklarla başa çıkamıyoruz" dedi. İşte vatandaşın görüşleri... 

UZMANLARI DİNLEMEMİZ GEREKİYOR

İDRİS KANDEMİR: Ben eğer dışarı çıkıyorsam gölgede vakit geçiriyorum. Sıcak havaya da ihtiyacımız var ama o sıcaktan korunmaya da ihtiyacımız var. Uzmanlarımızı dinleyip, tedbirli davranmalıyız. Ben kalp ameliyatı olmuş biri olarak çok dikkat ediyorum, kendimize dikkat edersek sorun yaşamayız. 

Eskişehir'de hareketli gece, araç içine saklı bulundu! Eskişehir'de hareketli gece, araç içine saklı bulundu!

Screenshot 16-2

TATİLE DE GİDEMİYORUZ

HALİL İBRAHİM TURAN: Küresel ısınmanın da etkisiyle çok yüksek sıcaklıklar yaşıyoruz. Şöyle bir serinleyelim desek ekonomik sebeplerden ötürü tatile de gidemiyoruz, Eskişehir’de kalmaya mecburuz. Sıcakları çalışarak geçiriyoruz.

Screenshot 17-2

HERKES DİKKATLİ OLMALI

ŞAHİN ÇAKICI: Genelde evden çıkmamaya çalışıyorum. Geçen gün ben güneş çarpması yaşadım, ağır bir baş ağrısı yaşadım o günden sonra işim olmadıkça dışarı çıkmıyorum. Herkesin de dikkatli olmasını tavsiye ediyorum.

Screenshot 18-3

KENTPARK’A GİDİYORUZ

NAZLI EMEK: Biz Kentpark’ın karşısında oturduğumuz için genelde oradaki yüzme havuzuna giderek serinliyoruz. Su tüketimine çok dikkat ediyorum özellikle çocuğumun sağlığı açısından. Bunun dışında sıcaklarla mücadele etmeye devam ediyoruz.

Screenshot 19-1

Muhabir: Caner Aksu