Özellikle giyim alışverişlerinde ön plana çıkan bir konu: Fiyat mı? Kalite mi? Kimisi ‘Ucuz mal alacak kadar zengin değilim’ derken, bazı vatandaşlar ise sadece etiket fiyatlarına baktığını ifade ediyor. Fiyatların çok yüksek olduğunu söyleyen vatandaşlar, eskisi gibi sık alışveriş yapamadıklarını dile getiriyor.

CEBİMİZ BOŞ KALDI

ALİ GÜLER: Fiyatına bakarım çünkü ekonomim müsait değil, cebimiz boş kaldı. Tabii aşırı kalitesiz şeyler de almamaya çalışıyorum ama önceliğim sadece fiyat oluyor.

HEM HESAPLI OLSUN HEM DE KALİTELİ

İSMAİL SEZER: İkisine de bakıyorum. Hep hesaplı olsun hem kaliteli olsun istiyorum ama mümkün değil. O nedenle önce fiyatına bakıyorum. Eskiden daha kaliteli ürünler alırdık.

Eskişehir'in kahramanları sahadaydı: Kuyudan kurtardılar! Eskişehir'in kahramanları sahadaydı: Kuyudan kurtardılar!

GEÇİM DERDİMİZ VAR

SATI DİZMAN: Geçim derdimiz var, tabii ki önce fiyatına bakıyorum. Emeklinin durumu ortada, asgari ücretli yerde sürünüyor? Bir çaremiz kalmadı. Alışveriş bile yapamıyoruz zaten.

FİYATLARI TAKİP EDEMİYORUZ

SALİH ŞAFAK: Fiyatına bakmak zorundayım. Her gün fiyat değişiyor takip edemiyoruz artık. Üzerimde ki kıyafet 5-6 yıllık kıyafet de alamıyoruz artık.

SADECE FİYATA BAKIYORUZ

MUSTAFA ERTUĞ: Artık sadece fiyatına bakıyoruz. Ucuz mal neredeyse oraya gidiyoruz. Eskiden kaliteye bakardım, şimdi bakamıyorum. En son 2 ay önce bir gömlek aldım, 200 lira verdim. Başka türlü alamazdım.

Muhabir: CANER AKSU