Spor yapmak vücudun hareket etmesini sağladığı için kemiklerin gelişimi ve güçlenmesi açısından büyük önem taşır. Düzenli spor yapmak kişilerin daha sağlıklı bir şekilde yaş almasını sağlarken, kaliteli bir yaşam için de pek çok fayda sunar. Günlük hayatın getirdiği koşuşturmada spora pek vakit ayrılmasa da düzenli spor yapan kişiler de azımsanmayacak kadar çok. İşte Eskişehirlilerin aktivite günlüğü…

HAYATIM SPORLA GEÇTİ

YILMAZ ANAKOÇ: Benim hayatım sporla geçti. 30 yıl futbol oynadım, son 30 yıldır da tenis oynuyorum. Spor müthiş bir şey ben 79 yaşındayım ama kendimi hala çok iyi hissediyorum. Bu yaşa kadar bir rahatsızlığım olmadı.

HAYATIMIN BİR PARÇASI

HALENUR ARAÇ: Yürüyüş hayatımın bir parçası. Bu ara bir de pilates yapıyorum. 73 yaşındayım ve çok sağlıklı hissediyorum, bu nedenle herkesin spor yapmasını tavsiye ediyorum.

EKONOMİK YÖNDEN DE RAHATLATIYOR

Eskişehir'de evlilik hayali kabusa dönüyor: Para yetmiyor! Eskişehir'de evlilik hayali kabusa dönüyor: Para yetmiyor!

BURHAN GÜNGÖR: Ben spor olarak düzenli bir şekilde bisiklet kullanıyorum. Bu sayede hem çevreye zarar vermiyorum hem de araç bakımı gibi bir bakımı da olmuyor. Ekonomik yönden de beni çok rahatlatıyor, sağlık açısından da iyi hissediyorum.

ÖZGÜVEN VERİYOR

REFİYE ÜNÜR: Ben düzenli yürüyüş yapıyorum ve karate sporuyla ilgileniyorum. Karate sayesinde boyum uzadı, kilom sabit kalıyor, kendimi koruyabiliyorum, özgüven veriyor. Herkese de öneririm, herkes bir sporla ilgilenmeli.

VÜCUDU DİNÇLEŞTİRİYOR

DUHA KAĞANCAN: Ben oryantiring sporu yapıyorum. Hedef bulma sporu diyebilirim. Çok tempolu bir spor olduğu için kilo kontrolüne çok fayda sağlıyor ve vücudu dinçleştiriyor. Herkese de tavsiye ederim.

Muhabir: SAMET KILIÇ