Sokaklarda ve barınaklarda pek çok bakıma muhtaç hayvan bulunmaktadır. Bu hayvanlar sıcak bir yuva ve sevgi dolu bir aile arayışı içindedirler. Onları sahiplenerek onların hayatlarını kurtarmak ve onlara iyi bir gelecek sunmak mümkün. Evcil hayvan ticaretini desteklemeden sahiplenmek ise daha vicdani bir seçenek olmaktadır. İşte evcil hayvan sahiplenmenin artıları ve eksileri…

ARKADAŞ GİBİ

BUSENUR GÖL: Benim köpeğim var. Evde köpek bakmak bence hiç zor değil aksine size arkadaş gibi oluyor. Ben bir köpeğim olmasından çok memnunum. Biraz masraflı olabilir ama ona harcadığın parayı gözün görmüyor. Herkese tavsiye ederim.

BAKAMAZ HALE GELDİK

TUNCER KÖROĞLU: Benim eskiden 20-30 tane kedim vardı ama o zamanlar bahçeli evde yaşıyordum. Şimdi apartman dairesinde yaşadığım için sahiplenmiyorum. Bakımı biraz masraflı çünkü sanki hayvanlar çalışıyormuş gibi mamalar çok pahalı, çok vergisi var. En azından vergiler düşürülebilir. Bakamaz duruma geldik.

BÜTÜN HAYVANLAR BİZİM

SERHAT ÖZILGIN: Benim evcil hayvanım yok çünkü sorumluluğunu alamadım ama şöyle düşünüyorum bence bütün sokak hayvanları bizim. Mesela az önce marketten bulgur aldım kuşlara attık. Evimin önünde sürekli beslediğim bir kedim de var. Bütün hayvanlar bizim.

HERKESE TAVSİYE EDERİM

BURCU AK: Benim kuşum vardı, 8 buçuk yıl bakmıştık ama öldü maalesef. Onu kaybettiğimde sanki bir ile ferdini kaybetmiş gibi üzülmüştüm. Geçirdiğimiz zamanlar çok keyifliydi iyi ki onunla o kadar zaman geçirmişiz. Bir zorluğu da yoktu bence herkese tavsiye ederim.

Tutuklu ve hükümlülerin El Emeği Göz Nuru Sergisi açıldı Tutuklu ve hükümlülerin El Emeği Göz Nuru Sergisi açıldı

HARİKA BİR DUYGU

AYŞE ÖZÇİÇEK: Benim kedim var, harika bir duygu. Anlatılmaz yaşanır bir duygu, çok seviyorum. Mesela ben astım hastasıyım aslında bakmamam lazım ama ona rağmen zorluklarını görmezden geliyorum. Herkesin bir can sahiplenmesini tavsiye ederim.

Muhabir: SAMET KILIÇ