Eskişehirspor'da geçtiğimiz günlerde , Teknik Direktör Levent Kartop ve sportif Direktör Özgür Gedik  istifalarını yönetime sunmuştu. Yönetim istifaları kabul ederken, iki isimle yollar ayrıldı. İstifaların ardından çok gecikmeden Siyah Kırmızılı kulübün yeni teknik direktörü belli oldu. Yeni teknik direktör Önder Karaveli dün tesislerde düzenlenen törenle imzayı attı.

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz hafta talihsiz yenilgi ile çok üzüldük. Bir kan değişikliğinin gerektiğine, camiamızı ve takımımız adına yönetim ile karar aldık. Levent Kartop hocamızla yollarımızı ayırdık. Önder hocamızla irtibata geçtik. Şampiyonluk yolunda anlaşmış bulunmaktayız. Sonuna kadar mücadele etmeye söz verdik. Taraftarlarımızla camiamızla teknik ekibimizle bir olup, beraber olup Eskişehirspor’u hak ettiği yerlere getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Şehrin birlik ve beraberlik içinde olmasını düşünüyoruz. Bizim her zaman yanımızda olan Bilim İnsanı Ahmet Başal hocamıza teşekkür ederiz” dedi.

Eskişehirspor için ya tamam ya devam! Eskişehirspor için ya tamam ya devam!

Gıpta ile bakıyordum

İmza töreninde konuşan Teknik Direktör Önder Karaveli, “İlk sözüm şu olacak. Dünden beri kimle konuşsam, Eskişehirspor’un ligi olmaz. Hangi ligde olduğunun önemi yoktur. Beni bu masaya oturtan Eskişehirspor sevgisi ve saygısıdır. Ne zaman maçını izlesem gıpta ile bakıyorum. Büyük bir camia. Ahmet hocamla 3 yıldır beraberim. Buraya daha önce gelmem konusunda da durumlar vardı. Nasip olmadı. Çok net söylemek istiyorum. Ben bir Süper Lig takımı ile görüşürken Eskişehirspor’dan teklif geldiğinde rotamı buraya çevirmiştim” ifadelerini kullandı.

Az konuşup çok çalışacağız

Karveli, birlik mesajları da vererek, “Kulübün herkese ihtiyacı var. Herkes tek yürek olursa Eskişehirspor hak ettiği yerlere doğru yolculuğa başlar. Eskişehirspor’un bu yolda sonu dünya liginde olmaktır. Dünya kulübü olmalıdır Eskişehirspor. Bu hafta iç sahada bir maç oynayacağız. Neden Perşembe günü Avrupa ligi maçı oynamasın. Yolculuğu buraya göre hayal etmek lazım. Hayalleri ne kadar büyük tutarsak sonuçlarda güzel olacaktır. Ben bir söz verdim. Az konuşup çok çalışacağız. Bizimle ilgili duyacağınız tek şey çok çalışıyor olacak” şeklinde konuştu.

Şampiyon olacağız

Yeni teknik adam, “Önümüzde kalan 7 maçı düşünüp şampiyon olacağız. Kimin ne yaptığına bakmayacağız. Sahaya çıkıp Eskişehirspor’u en iyi şekilde temsil edip tüm maçları kazanmak için mücadele edeceğiz. Gönül bağı olduğum Beşiktaş ile konuşurken hiçbir koşul konuşmadım. Eskişehirspor’a imza atarak da hiçbir koşul konuşmadım. Bu imzayı kalpten atacağım. Sonuna kadar heyecanım yüksek. Kalbim Eskişehirspor için atmaya başladı. Sevgi ve saygı ile ilerleyeceğiz. Bunları da futbolculara aktaracağız. Herkes sonuna kadar en dürüst en adaletli bir şekilde çalışacak” dedi.

Bize bir olmak yakışır                

Bilim İnsanı Ahmet Başal ise şöyle konuştu; “Biz Eskişehirliyiz. Sevgi ile bir olmak yakışır. Mesleğimiz ne olursa olsun ortak paydamız Eskişehirspor. Eskişehir olarak birlikte el ele verelim. Önder hocamızı herkes tanıyor. Kalbi sevgi ile dolu bir hocamız. Eskişehirspor’un hocası olmasından dolayı gurur duydum.”

Kaynak: SPOR SERVİSİ