Geçtiğimiz hafta Sincan maçında alınan beraberliğin ardından soğuk rüzgarlar esen Siyah Kırmızılı camiada hafta içi yönetim, taraftar ve yerel basın tekrar kenetlenmişti. Kırmızı Şimşekler dün moralli bir şekilde ağırladığı Kaynaşlı Belediyespor’u Emirhan Recep ve Serdar Sudun’un golleri ile 2-1 kazanmayı başardı.

İlk devrede 2 gol

Eskişehirspor maça etkili başladı. Dakikalar 9’u gösterirken Kırmızı Şimşekler aradığı golü yeni transferi ile buldu. Hayrettin’in ortasında arka direkteki Emirhan Recep kafa vuruşuyla tamamlayarak Es Es’i 1-0 öne geçirdi. 29. dakikada Fatih Çakır’ın ortasında Hakan Aydemir zamanlamayı ayarlayamayınca kaleci Gökhan kontrol etti. Dakikalar 34’ü gösterirken konuk ekipte Hüseyin’in sert şutu az farkla dışarı gitti. Dakika 37’de Fatih Çakır’ın ortasında Sergen Şakirler müthiş bir kafa vuruşu ile farkı 2’ye çıkarttı. 45+2’de Serdar’ın uzaktan sert şutunu kaleci Gökhan güçlükle çeldi ve ilk devre Es Es’in 2-0 üstünlüğü ile bitti.

Ataklar sonuçsuz kaldı

Kırmızı Şimşekler ikinci devreye de baskılı başladı. 51’de Serdar’ın ceza sahası dışından şutunda top az farkla dışarı gitti. 57’de Ahmet Kaymak’ın sert şutunu kaleci İhsan çelmeyi başardı. Devamında kullanılan serbest vuruşta Tolga Akdeniz’in şutunda İhsan yine hata yapmadı.  60’da Yusuf Sunbat vurdu Gökhan kalesini gole kapattı. Dakika 61’de Hayrettin, Hakan Aydemir’i gördü. Hakan dönerek açısını düzetip şutunu çekti ama Gökhan gole engel oldu. 75’de Emre’nin vuruşunda kaleci İhsan kalesini gole kapatmayı bildi. 76’da Hasan Alp vurdu Gökhan çeldi.

Eskişehirspor liderliğe devam

77. dakikada Ahmet Sezer derinlemesine pasta Sergen’i gördü. Sergen’in şutunda Tolga Amasyalı ayak koyunca top kornere gitti. 1 dakika sonra Fatih’in köşe vuruşunda Sergen’in kafa vuruşu çerçeveyi tutmadı. 82’de Ahmet Kaymak’ın vuruşunda top direkten döndü. Kaleci İhsan direkten dönen topu tokatlayarak gole izin vermedi. 85’de Hasan Alp ceza sahası dışından şansını denedi ama kaleci zorlanmadan kontrol etti. 1 dakika sonra Hasan Alp soldan yapılan ortada iyi bir vuruş yapamadı. Dakika 89’da Sergen’in pasında Heyrettin’İn şutu direğin dibinden dışarı gitti. 90+4’te Burak Yılmaz’ın vuruşunda top filelere gitse de Eskişehirspor maçı 2-1 kazanarak puanını 42 yaparak averajla liderliğini sürdürdü.

Eskişehirspor

İ. Turgut Kirverli

Hayrettin Cengiz

Kaan Aşnaz (dk. 46 Ferit Özler)

Cihan Çimen

M. Arda Kartal

Fatih Çakır (dk. 80 Kaan Dorak)

Y. Sunbat (dk. 74 Sezer Akyüz)

Serdar Sudun

Eskişehir'de hava iyice bozacak: Öğleden sonra... Eskişehir'de hava iyice bozacak: Öğleden sonra...

Sergen Şakirler

E. Recep (dk. 74 H. A. Altınoluk)

H. Aydemir (dk. 64 Ahmet Sezer)

TD: Levent Kartop

Kaynaşlı BLD

Gökhan Yenigün

Tolga Amasyalı

Tolga Akdeniz

Volkan Can

Şükrü Topal

Emre Yüksektepe

G. Özdemir (dk. 66 Okan Turna)

Hüseyin Turgay Akman

Enes Tok (dk. 66 H. Arslan)

Burak Mete (dk.46 Burak Yılmaz)

G. Yazıcı (dk. 9 Emircan Duman)

TD: Coşkun Öz

Yer: Atatürk Stadı

Hakemler: Ege Burak Atamer, İbrahim Zengin, Yunus Eskici, Bahri Berk

Sarı Kartlar: Emre Yüksektepe (Kaynaşlı BLD), Serdar Sudun (Eskişehirspor)

Goller: Emirhan Recep (dk. 9), Sergen Şakirler (dk. 37) (Eskişehirspor), Burak Yılmaz (dk. 90+4) (Kaynaşlı BLD)

Editör: Tuğçe Kaş