2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Eskişehirspor’da hazırlıklar sürüyor. Takım yoğun antrenman programının yanı sıra hazırlık maçları da yapıyor. Son olarak bugün Bilecikspor ile prova yapıldı. Bozüyük İlçe Stadyumu’nda oynanan maçlar hem çimler olması gerekenden uzundu hem de sahada tek hakem vardı. Bayrak hakemleri yoktu. 

Eskişehirspor'a stoper takviyesi! Eskişehirspor'a stoper takviyesi!

Açılışı Hasan Alp yaptı

İki takım arasındaki kalite farkının zaman zaman ciddi anlamda ortaya çıktığı maça Es Es etkili başladı. Dakikalar 7’yi gösterdiğinde Hasan Alp Altınoluk takımını 1-0 öne geçirdi. Oyunun kontrolünü zaman zaman eline alan takım, zaman zamanda aceleci davranarak topu kısa sürede rakibine kaptırdı. Pas yapıpı topun kendilerinde kalmasını sağlama konusunda zorluk çeken Es Es, ilk devreyi 1-0 önde tamamladı. 

Ercan ilk golünü attı

İkinci devreye de hızlı başlayan taraf Siyah-Kırmızılılardı. Dakika 52’de atak yönüne göre soldan çalımlarla çizgiye inen Barış Memiş, içeriye güzel bir orta gönderdi. İyi yükselen Ercan Kuruçay, takımının ikinci golünü kaydetti. Bilecik ekibi ilk devre net bir fırsatta kaleci İhsan Turgut Kirveli’ye takılmıştı. İkinci devrede de Es Es savunması kalesini gole kapattı. Son düdükle Siyah-Kırmızılılar hazırlık maçında sahadan 2-0 galip ayrıldı.