Eskişehirspor, 2015-16 sezonu devre arasında Konyaspor’dan, Konya ekibinin önerisi üzerine Dossa Junior'ı kiraladı. Bu kiralama nedeniyle an itibariyle Konyaspor’a 6 milyon TL, Dossa’ya ise 875 bin TL borç var.

Konyaspor önermişti

Es Es’in Süper Lig’deki son sezonunda, 2015-16 sezonu devre arasında Mesut Hoşcan başkanlığındaki Eskişehirspor ile Konyaspor yönetimi bir araya gelmişti. Yabancı kontenjanını açmak isteyen Konyaspor, Dossa’yı yarım sezonluğuna Es Es’e önerdi. Bu rica kırılmadı ve kiralama gerçekleşti.

Bir çözüme kavuşmalı

Dossa Es Es’te sadece 5 maçta forma giydi. Aradan yıllar geçti ama rica minnet yapılan bu transferin hala borç olarak mali tablolara yansıyor. Dönemin iki kulüp yönetimi nasıl anlaştı? Konyaspor’un bu ricası neden 6 Milyon TL kiralama bedeli olarak Eskişehirspor’a yansıtılıyor?

Kulüpler kendi arasında çözmeli

İki takım taraftarı yıllardır tribünlerde kardeşlik görüntüleri çiziyor. Eskişehirspor, Konyaspor’a her fırsatta stadyumunu açıyor. İki kulübün bu konuyu artık kendi arasında çözmesi gerekiyor. Dönemin yöneticilerinin hataları 8 yıldır devam etmemeli…

Eskişehir'de antrenörler ter attı! Eskişehir'de antrenörler ter attı!

Kaynak: SPOR SERVİSİ