Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Diri yazılı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Mevcut ekonomik şartlarda bu takımın kurtulması imkansız. Kaldı ki bu ekonomik kriz ortamında kimse de çıkıp cebinden 200-300 milyon vermez. Bu camianın kurtuluşu borçlarından kurtulmadan mümkün değil. Yıllarca çabaladık ve bunu gördük. Gerçi birisi kurtaracak olsa da onu da hemen karalar çeşitli iftiralarla dedikodularla taşa tutarız. Bu kadar bölünmüş parçalanmış ayrılmış bir camianın tekrar ayağa kalkması konusunda umut yok.”

"Bu borçlarla Eskişehirspor kurtulamaz"

“Bu şartlarda daha fazla nesil kaybetmeden şehrimizde daha büyük bir yapılanmayla, borcun sıfırlanması ve şirketleşme yolu açılmalıdır. Bu borç batağında kurtulmadan Eskişehirspor kurtulamaz. Eskişehirspor halkın takımı diyoruz, uzun zaman camiayı böyle motive ettik. Ancak içerisi öyle değil arkadaşlar. Kulüp borç batağında ve bu kulübün sahibi bu alacaklılar. Öyle bir durumdayız ki bizler borçları ödemek için çabalarken alacaklılar her türlü zorluğu çıkarıp kulübün önüne engeller koyuyorlar.”

Eskişehir'de antrenörler ter attı! Eskişehir'de antrenörler ter attı!

Koltuk ağır geldi

“Böyle bir ortamda şampiyon olup 3. Lig'e çıkmak çözümden ziyade daha büyük sorunlarla cebelleşmek olacak. 300 milyon diye bilinen borç, kur farkları vesaire 430 milyon deniyor, üzerine ‘uyuyan borçlar’ diye bir şeyi yeni öğrendik. 600 milyona yaklaşıyor… Kim ne yapsın şimdi? Ulaş Entok 20 yıldan fazladır dostum, çocukluk arkadaşım, tribün adamı. Bu hengamede yalnız bırakılıp yıpranması en çok bizleri üzer. Bu camia için mücadele eden herkes çok değerli ancak umarım o da nefsine yenik düşüp bu camianın başkanlığına değil emektarlığına talip olur. Zira kime destek olduysak zamanla koltuk ağır geldi rüzgara kapıldı…”

Alacaklılar baskıya başlayacak

“Bu camianın şampiyonluktan önemli olarak borçlarının yapılandırılması ve şirketleşerek kurtulması gerekmektedir. Ligin başlamasına daha uzun bir süre var. Kaldı ki medyada çıkan belediyeler, vekiller ve odalar Eskişehirspor için bir arada haberlerinden sonra artık bu iş çok zor. Alacaklılar ‘artık belediyeler de el attı borcumuzu alırız’ diyerek daha çok baskı yapmaya başlayacak.”  HM

Kaynak: SPOR SERVİSİ