Tavşanlı MYO Makine Bölümü Öğrencileri imalat uygulamalarını da yaparak mezun oluyor Tavşanlı MYO Makine Bölümü Öğrencileri imalat uygulamalarını da yaparak mezun oluyor

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Mehmetçik Ortaokulu tarafından hazırlanan “Değişime Hazır Öğretmenlerle Değişen Kurumlar” Erasmus projesi başarı ile sona erdi.

Mehmetçik Ortaokulu tarafından hazırlanan Erasmus projesi, dijital gelişmeler ve derslere entegrasyonu üzerine Almanya’da eğitim İtalya ’da ise işbaşı gözlem çalışmalarını tamamladı. 2023 çağrı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Kütahya’dan seçilen tek proje olarak dikkat çeken Mehmetçik Ortaokulu öğretmenlerinin edindikleri bilgi ve deneyimleri yaygınlaştırma çalışmalarıyla pekiştirecekleri öğrenildi.

Bu çerçevede Mehmetçik Ortaokulundan 5 öğretmen Almanya’da, ARDA Beratung& Bildung GmbH kurs merkezinde Almanya’nın eğitim sistemi, Web 2.0 araçları, web 2.0 araçlarının öğretim ve ölçme sürecinde kullanımı üzerine eğitim aldı. Sonrasında ise 4 öğretmen aynı konuda İtalya da işbaşı gözlem çalışmalarına katılarak dijital araçların ders sürecine entegrasyonu üzerine faaliyetleri gözlemleme ve deneyimleme şansı edindiler.

Konuyla ilgili olarak proje koordinatörü Şeyma Sultan Güleç, “Projeye katılan öğretmenlerimiz ile eğitim ve işbaşı gözlem çalışmalarının ardından gerek kurum içi gerekse kurumlar arası dijital araçların kullanımı, öğretim süreciyle özdeşleştirilmesi ve ölçme - değerlendirme aşamasına da kullanılması üzerine yaygınlaştırma çalışmaları yapacağız” dedi.

Kaynak: iha