Gediz Orman İşletme Müdürlüğünce Öğretmen ve İmam Hatiplere yönelik Orman Yangını Gönüllülük Eğitimi verildiği bildirildi.

Gediz Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli öğretmenler ile İlçe Müftülüğünde görevli İmam Hatiplere orman yangınlarında daha etkin ve aktif olunması amacıyla yapılan çalışmalar çerçevesinde Orman Yangını Gönüllülük Eğitimi verildi.

Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim öğretime açıldı Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim öğretime açıldı

Gediz Orman İşletme Müdürü Atakan Kaynar ve Orman Mühendisi A. Başar Kavcin tarafından gerçekleştirilen eğitime 46 Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve 15 Müftülük personeli olmak üzere toplam 61 kişi katıldı.

Eğitimde orman yangınına müdahale, kişisel koruyucu donanımlar, iş güvenliği ve orman yangınında kullanılan araç, gereç-ekipmanlar hakkında teorik ve pratik bilgiler verildi. Eğitim sonunda uygulamalı tatbikat ve sınav yapıldı. Sınavda başarılı olanlara katılımcılara "Orman Yangını Gönüllüsü" kimlik belgeleri verilecek.

Kaynak: iha