Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, emekli maaşlarıyla ilgili açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, emekli maaşlarıyla ilgili açıklama!

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Müftü Ömer Faruk Bilgili Diyanet Gençlik Merkezinde açılan ebru kursunun sona ermesinin ardından öğrenciler ebru sergisi açtı.

Usta Öğretici Firdevs Yanku tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik verilen ebru kursu 2 buçuk ay süren eğitiminin sonuna geldi. 12 öğrencinin bu kursta yaptığı 178 ebru çalışması açılan sergide vatandaşların beğenisine sunuldu.

Ebru sergisinde klasik ‘Türk Ebru Sanatı’ türünde battal, gel-git, taraklı ebru, şal, bülbülyuvası, hatip ebruları sergilenirken, çiçek ebrulardan lale, menekşe, karanfil, papatya ebru çeşitleri de sergilendi. Kitap ayracı ve küçük boyutlu ebruların üzerine kaligrafi ve hat yazı sanatı süslemesini de çalışan öğrenciler aynı zamanda kağıt eserlerinin dışına çıkarak ebruyu seramik bardak yüzeyine de uyguladılar.

Sergiye katılan Gediz İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur ve Gediz Halk Eğitimi Müdürü Ali Arısoy usta öğretici Firdevs Yanku ile sergiyi gezdi. Sergide memnuniyetini dile getiren Müftü Sebahattin Turan, “ Yaklaşık 2 buçuk ay önce ilçemizde Müftü Ömer Faruk Bilgili Diyanet Gençlik Merkezinde Usta Öğretici hocamız Firdevs Yanku’nun verdiği ebru kursu sonunda burada öğrencilerimizin sergisini ziyaret ediyoruz. Müftü Ömer Faruk Bilgili’yi bugün burada rahmetle anıyoruz. Tertemiz öğrencilerimiz 2 buçuk ayda bu kadar çok ve güzel çalışma oluşturmuşlar. Buraya çocuklarını gönderen velilerimize, tertemiz çocuklarımıza ve kurs hocamız Firdevs Yanku’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Ebru Sergisi 12 Şubat pazartesi saat 18.00’e kadar Müftü Ömer Faruk Bilgili Diyanet Gençlik Merkezinde ziyaret edilebilecek.

Kaynak: iha