Bursa’dan dereceyle döndüler Bursa’dan dereceyle döndüler

Düşüş Yomra'da başladı
Sezonun ilk karşılaşmalarından bu günlere kadar tek hedefi ligde kalmak olan Es Es bitime 2 maç kala havlu attı. Şimşekler'in havlu atmasındaki en büyük sebeplerden biri de hiç kuşkusuz hedef maçlarında aldığı kötü sonuçlar oldu. Yomra deplasmanında devreyi 3-1 önde kapatan takım, ikinci devre kalesinde gördüğü gollerle sahadan 3-3'lük beraberlikle ayrıldı. Takım o gün Yomra'yı yense rakibin direncini kıracaktı. Ancak Eskişehirspor'dan puan alan Yomra, o günden sonra kaybetmedi ve ateş hattından çıktı…

9 günde çok kötü geçti
Yomra karşılaşmasından sonra Amasyaspor maçı büyük önem kazanmıştı. İsmail Haktan Odabaşı'nın net golü iptal edildi ardından konuk ekip golü buldu. 90 dakikanın sonunda 2-0 kaybeden Siyah-Kırmızılı takımda yeni kadro küme düşmenin soğukluğunu ilk kez derinden hissetti. Ancak her şeye rağmen umutlar ciddi bir şekilde devam ediyordu. 12 galibiyet alamayan Ağrıspor'a kaybeden, ardından Çatalcaspor'a dramatik bir şekilde 1-0 yenilen Kırmızı Şimşekler, adeta ligi kaybetti.

Tekrar ayağa kalktık
31'inci haftada zirvede yer alan Mersin konuktu. Alınacak yenilgi küme düşmeyi garantileyecekti ancak dersine iyi çalışan takım lideri 2-1 mağlup etti. O gün alt sıralardaki rakipler de kaybedince son 3 maç öncesi ümitler bir kez daha yeşerdi.

Çok iyi direnmiştik
Kütahya karşılaşması öncesi ateş hattının üzerindeki takımla olan puan farkı 5'ti. Alınacak 3 puan son 2 maça iddiayı devam ettirirdi. Ancak evdeki hesap yine çarşıya uymadı. Takım 83 dakika iyi dirense de o dakikada yediği golle müsabakayı 1-0 kaybetti. Deneyimli kadro hedef maçlarından birinden daha üzgün ayrıldı. Stresle ne yazık ki başa çıkamadılar. Hal böyle olunca 58 yıllık bir geçmişe sahip koca çınar, Türk futbolunun köklü kulübü Eskişehirspor'a amatör küme yolu göründü.