Kılıçdaroğlu, "Eskişehir bir çöl gibiydi, vahaya döndü. Kim yaptı? CHP" Kılıçdaroğlu, "Eskişehir bir çöl gibiydi, vahaya döndü. Kim yaptı? CHP"

Türkiye Çevre Haftası ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Tepebaşı Belediyesi ve EKO Okullar işbirliği ile Çevre Çocuk Şenliği’nin ikincisi gerçekleştirildi. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen etkinliğe CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, EKO Okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem, EKO Okulların yöneticileri, öğretmenler, veliler ve yüzlerce çocuk katıldı. Etkinlik ilk olarak açılış konuşmasıyla başladı.

PROJELER BAŞKA YERDE YOK

EKO Okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem yaptığı konuşmada çevre sevdalılarına teşekkür etti. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da çevre konusunda ailelere ve çocuklarna büyük görev düştüğünü kaydederek, “Belediyemiz iklim krizini çok önemsemiş ve kimsenin pek farkında olmadığı 2009’da büyük projelere başlamış ve çevre krizlerini nasıl çözeriz, bunların formüllerini aramış ve bu konuda da Türkiye’nin lider belediyesi olarak görev yapıyor. Çok net söylüyorum bunu; çünkü yapılan projeler Türkiye’de hiç bir ilde yok ve onun da mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR GÜN BOYU EĞLENDİ

Konuşmaların ardından etkinlik yeşil bayrak ödül takdimi ile devam etti. Eskişehir’de çevre projeleri üreten 40 okuldan 18’i uluslar arası yeşil bayrak ödülüne layık görüldü. Perşembe günü 11.00-17.00 saatleri arasında düzenlenen şenlik kapsamında; atölyeler, spor aktiviteleri, oyunlar, müzik dinletisi, stantlar,  Eko-Okullar etkinlikleri, geri dönüşüm atölyesi gibi birçok etkinlik düzenlendi. Yüzlerce çocuk ise hem çevre konusunda bilgi sahibi oldu, hem de gün boyu gönüllerince eğlendi.

Kaynak: HABER MERKEZİ