Hisarcık Atatürk İlkokulunda öğrencilerin Kütahya’nın tarihi alanları hakkında bilgi sahibi olabilmesi amacıyla ilçelerdeki tarihi yerlere ve şehitliklere kültür gezisi düzenlendi.

Kütahyalı fırın çalışanlarının bunaltıcı sıcaklarda zorlu mesaisi Kütahyalı fırın çalışanlarının bunaltıcı sıcaklarda zorlu mesaisi

Atatürk İlkokulu 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine yönelik ilçelere düzenlenen kültür gezisine Müdür Yardımcısı Şevket Şen, Sınıf Öğretmenleri Cavit Özçil, Mehmet Kaya, İbrahim Güleç, Nuriye Eroğlu ve 60 öğrenci katıldı.

Gezi, Çavdarhisar Aizanoi Antik Kenti, ilk borsanın kurulduğu yer ve hamamın gezilmesiyle başladı. Daha sonra Aslanapa Şehitliği, Altıntaş Şekip Efendi Şehitliği, Dumlupınar Zafer anıtı, Dumlupınar Şehitliği, Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi, Emet Cevizdere Şehitliği gezisiyle sona erdi.

Okul Müdürü Pelin Solak, düzenledikleri kültür gezisi sayesinde öğrencilerin içinde bulundukları kültürel mirasa yakından tanık olabilme, olay ve kişileri doğal şartlar içerisinde değerlendirip gözlemleyebilme fırsatı bulduklarını söyledi.

Kaynak: iha