Hisarcık Şehit Yüksel Arık Çok Programlı Anadolu Lisesinde çırak öğrenci çalıştıran işyeri temsilcileriyle "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu toplantı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzasıyla 2024 yılı Mart ayı sonuna kadar sektör ve işletme temsilcilerinin katılımıyla iş kazası ve meslek hastalığı ile iş sağlığı güvenliği konularında yaşanan sorunlar, alınacak tedbirler ile ilgili okul müdürü başkanlığında toplantı yapılarak karara bağlanması ve ilgili taraflara bildirilmesi istenen yazıya istinaden Hisarcık Şehit Yüksel Arık Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda işletmelerde çırak öğrenci bulunan işletme sahipleri, usta öğretici ile iş güvenliği ve işçi sağlığı ve diğer hususlarla ilgili toplantı düzenlendi.

Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Kütahya Valisi Musa Işın’ı ziyaret etti Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Kütahya Valisi Musa Işın’ı ziyaret etti

Toplantı Okul Müdürü Selim Özyurt’un açılış konuşmasıyla başladı. Müdür Yardımcısı Cemil Şimşek ve Kimya Teknolojisi Alan Şefi Halil Demircan tarafından konuyla ilgili yönetmelik okundu.

İSG ve İş Sağlıkığı ve Meslek Hastalıkları ana başlıklar olmak üzere, işyerlerinin varsa eksikliklerini 31 Mart 2024 gününe kadar tamamlamaları, aksi takdirde, gerekli uygunluğu sağlamayan, alması gereken İSG eğitimlerini almayan, çırak için iş yeri hekiminden ilgili işi yapabileceğine dair sağlık raporu almayan iş yerlerimizin çırak çalıştırmasına izin verilmeyeceği tebliğ edildi. Hazırlanan tutanak işyeri temsilcilerine okundu ve maddeler üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Kaynak: iha