Kütahya Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce, Hisarcık ilçesinde tüm ilkokul öğrencilerine uygulamalı ve teorik trafik eğitimi verildiği bildirildi.

Kütahya Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Kıdemli Başpolis Ahmet Kahraman tarafından Cumhuriyet İlkokulu Kapalı Spor Salonunda kurulan seyyar çocuk trafik eğitim parkında trafik ortamı gerçekleştirerek öğrencilere trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla ilçe genelinde teorik ve uygulamalı verilen trafik eğitiminde, karşıdan karşıya geçme, yolda yürüme gibi genel trafik konularında eğitim verildi.

Kurban Bayramı öncesi dolandırıcılık uyarısı Kurban Bayramı öncesi dolandırıcılık uyarısı

Eğitim esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa da spor salonuna gelerek öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Verilen eğitimden duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdür Karaboğa, "Bize bu imkanı sağlayan İl Emniyet Müdürlüğümüze ve eğitim görevlisi Trafik Polisi Ahmet Kahraman’a teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: iha