Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde düzenlenen seminer ile iklim değişikliğine ve tarıma değinildi.

Bilecik’te ormanlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü Bilecik’te ormanlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü

Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burçin Atılgan Türkmen’in yaptığı üniversitenin de ortakları arasında bulunduğu Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus+ Programı KA220 Mesleki Eğitim ve Öğretimde İş Birliği Ortaklıkları başlığı kapsamında "Climate Focused Agricultural Vocational Education (CLIAVE)" isimli projenin yaygınlaştırma etkinliği için "İklim Değişikliği ve Tarım" semineri düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, akademisyenler ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü öğrencileri katıldı.

Seminerde tarım sektöründe enerji verimliliğine, sektörde yapılabilecek sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin planlanması ile iklim değişikliğinin tarım sektörü üzerindeki etkilerine değinildi.

Kaynak: iha