Toplam nüfusu 13 bin 297 olan mahallede 2 dönem, 9 yıldır hizmet veren muhtar Meryem Kuş Açıkgöz, ES TV’ye yaptığı açıklamada “Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım. Mahallem için yapılması gereken rutin çalışmalar yapılıyor” dedi.

GÜNDEME GETİRMEDİK

Mahallede yaşanan imar sorunuyla ilgili açıklamalar yapan Açıkgöz, “Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım. Mahallem için yapılması gereken rutin çalışmalar yapılıyor. Büyükşehir’de bir imar sorunumuz var ama bu dönem buna hiç girmedik. Bir covid dönemi ardından ekonomik kriz ve deprem felaketi derken artık imar istemiyorum. Çünkü 2018 seçimlerinden sonra teyit edilen konuya göre Sayın Cumhurbaşkanımız yerinde dönüşüme ‘hayır’ dedi. Benim mahallem gelir seviyesi düşük bir mahalle olduğu için geçim sıkıntısı çeken insanların başlarında bulunan evi bir de biz almayalım. Bu dönem tam zamanıydı olması için ama yaşanan sıkıntılardan dolayı gündeme getirmedik” dedi.

ESKİ BİR MAHALLEYİZ

Yaşanan altyapı sorunlarının çözümü için önce imar sorununun halledilmesi gerektiğini ifade eden Açıkgöz, “Eski bir mahalleyiz altyapıda sıkıntı yaşıyoruz ancak yenilenecek bir mahalleye ölü yatırım yapmanın anlamı yok. İmar girdiğinde bütün altyapı elden geçer ve yenilenir. Bunlara rağmen iyi gidiyor bir sıkıntımız yok” diye konuştu.

SOSYAL TESİS TEŞEKKÜRÜ

Açıkgöz, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ettiğini söyleyerek sözlerini şöyle bitirdi: “Sosyal donatı alanlarımız yetersiz ancak göz ardı edilmemesi gereken konu ise Yeşiltepe’de belediyeye ait bir alan olmaması. Tepebaşı Belediyesi kanal boyunda bir sosyal tesis yaptı. Mahallelinin düğünü, nişanı, askeri eğlenceleri orada cüzi bir miktarla yapılabiliyor. Gelir düzeyi düşük ailelerden de ücret talep edilmiyor. Bu alanda eksiğimiz kapandı teşekkür ederim.”

SIKINTILAR ÇÖZÜLÜYOR

Mahalle sakinlerinden 53 yaşındaki Tevfik Yaşar, “Çok memnunum. Bir sıkıntı görmüyorum. Parklarımız tertemiz. Bazen ufak tefek sıkıntılar olsa da çözülüyor. Sadece aşağı mahallelerde internet sıkıntımız var ve bazı sokaklarda sokak lambası yok, sokaklar karanlık. Özellikle Kökdere Sokak tarafında bir rüzgar bile esse elektrik gidiyor. Başka problemimiz yok” dedi.

PARKLARDA VAKİT GEÇİRİYORUZ

Yeşiltepeliler kaliteli yaşam istiyor Yeşiltepeliler kaliteli yaşam istiyor

Mahalle sakinlerinden 24 yaşındaki Engin Sönmez, “Mahallemizde kat artırımı olmadığı için evlerimiz müstakil. Gençler olarak aktivite yapabileceğimiz bir ortamımız yok genelde parklarda vakit geçiriyoruz. Bu konuda eksiklerimiz var” dedi.

TRAMVAY BEKLENTİMİZ VAR

Mahalle sakinlerinden 69 yaşındaki Rahmi Öztürk, “Memnunuz ancak ben buraya geleli 45 yıl oldu. Yol çalışması var ancak ne zaman biter bilmiyorum. Tramvay beklentimiz var” dedi.

SOKAKLAR ÇUKUR DOLU

Mahalle esnaflarından  38 yaşındaki Ömer Küçük, “Memnun değilim. Yol yok, nizam yok. Ben paket servis de yapıyorum bir sokağa girdiğimde diğer sokaktan çıkamıyorum. Sokaklar çukur dolu. Belediyeye daha önce bildirimde bulundum ama gelen olmadı” dedi.

KAT ARTIRIMI OLMALI

Mahalle esnaflarından 38 yaşındaki Salih Açıl, “Memnunuz çöpler düzenli alınıyor. Tek sorunumuz kat artırımı sorunu bu konuda başvuru yaptık. Bunun dışında bir sorunumuz yok” dedi.

BELEDİYEDEN MEMNUNUZ

Mahalle esnaflarından 65 yaşındaki Yunus Döken, “Tepebaşı Belediye’sinden memnunuz. Geliyorlar hal hatır soruyorlar bu bile bizim için bir veli nimet. Bankamatik eksiğimiz ve özellikle gençler için sosyal aktivite alanları eksik. Bunlar dışında bir sorunumuz yok” dedi.

Kaynak: SÜMEYRA BALCI