Eskişehir İnönü Belediyesi ilçenin estetiğine katkı sunacak dekoratif aydınlatma çalışmalarını tamamladı.

Başkan Zengin: “Faiz oranlarının düşmesi tüm sektörleri rahatlatacaktır” Başkan Zengin: “Faiz oranlarının düşmesi tüm sektörleri rahatlatacaktır”

İlçe girişlerinde bulunan cadde ve sokaklarda uygulanan ay yıldızlı dekoratif aydınlatma lambaları ilçe sakini ve ilçeyi ziyarete gelenler tarafından beğeni ile karşılandı. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da tutuşturulan meşalenin 105’inci yılında İnönü Belediyesi tarafından Ali İhsan İlkbahar Bulvarı ile başlatılan ay yıldız motifli sokak aydınlatma çalışmaları, Mustafa Kemal Caddesi ve otoyol üzerindeki İnönü Kavşağı aydınlatılarak tamamlandı. Üzerinde ay yıldız simgelerini taşıyan yeni aydınlatma uygulaması İnönü ilçesini ışıl ışıl yaparak mağara ve doğal kaynakları ile cazibe merkezi olan ilçenin gecelerini de ayrı güzelleştirdi. Ay yıldızın süslediği dekoratif led uygulamaları, ilçenin estetik görüntüsünü de zenginleştirdi.

İnönü Belediye Başkanı Serhat Hamamcı, İnönü cadde ve sokaklarına uygulanan ay yıldızlı dekoratif aydınlatma sisteminin belediye ekipleri tarafından tamamlanarak ilçe sakinlerinin beğenisine sunulduğunu ve İnönü’yü zenginleştirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Havacılık ve mağaraları ile İnönü’yü ziyaret edenlere unutulmaz hatıralar bırakan ilçe, ışıl ışıl parlayan geceleri ile ziyaretçilerine başka bir cazibe sunacak.

Kaynak: iha