Bugün yönetimi ile birlikte partiden istifa eden İYİ Parti’nin eski Tepebaşı İlçe Başkanı Görkem Yıldırım’ın, asıl istifa sebebini içeren bir yazıyı partinin Genel Başkan Yardımcıları Burak Akburak ile Buğra Kavuncu’ya gönderdiği ortaya çıktı.

İSTAFA GEREKÇESİ OLARAK MELİH AYDIN’I GÖSTERDİ
WhatsApp aracılığı ile her iki genel başkana istifasının detaylarını aktaran Görkem Yıldırım, partiden ayrılmasının asıl sebebinin partinin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın ile aralarında geçen polemik olduğunu öne sürdü. İstifa eden Yıldırım’ın partinin her iki genel başkanına gönderdiği mesajda, kendisinin Eskişehirspor ziyareti sonrası başkan adayı Melih Aydın’dan büyük tepki gördüğünü, kendisinden habersiz bu ziyareti gerçekleştiremeyecek olduğunun kendisine Melih Aydın tarafından iletildiğini anlattı. WhatsApp mesajında genel başkan yardımcılarına bu ziyaretten dolayı Melih Aydın’dan ağır hakaretler işittiğini haber veren Yıldırım, asıl istifa sebebinin de bu olduğunu dile getirdi. Yıldırım, Akburak ve Kavuncu’ya gönderdiği WhatsApp mesajında ayrıca böyle bir muameleyi görmesindeki asıl sebebin de Melih Aydın ile Eskişehirspor arasında yaşanan husumetten kaynakladığını da sözlerine ekledi. İstifa eden Görkem Yıldırım ise, söz konusu WhatsApp mesajını doğrularken, “İstifamın asıl sebebi mektupta anlattıklarımdan başkası değildir” dedi.
MELİH AYDIN’DAN İDDİALARA YANIT GELDİ
İstifa eden Görkem Yıldırım’ın 2 genel başkan yardımcısına gönderdiği WhatsApp mesajının ortaya çıkmasının ardından iddiaları yanıtlayan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın ise, “Kendisi ile ilgili şüphelerimizde yanılmamışız” diye konuştu.
Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Aydın; “Kendisi olayları kışkırtmaya devam ediyor. Zaten kendisi ile ilgili şüphelerimiz vardı. Bunun için bir araştırma süreci yaşanıyordu. Bu yüzden oluşturduğu yönetim onaylanmıyordu, onaylatmıyorduk. Karşı tarafla bağlarının olduğunu düşünüyorduk. Gördük ki, şüphelerimizde haklıymışız. Kendisi istifa etmeseydi zaten gerekli aksiyonları biz alacaktık. Öte yandan sözünü ettiği Eskişehirspor ziyaretine dair iddiaları da kabul edilemez. Bu ziyareti il örgütüne de kendi örgütüne de haber vermeden yaptı. Ortada kişisel bir ziyaret var. Ziyaret ettiği kişi İYİ Parti’nin de siyaset yaptığı ve kendisinin temsil ettiği Tepebaşı’dan AK Parti’den Tepebaşı aday adaylığını açıklayan kişi. Sorun Eskişehirspor’a yapılan ziyaret değil. Eskişehirspor ziyaret edilecekse her iki tarafında yöneticilerinin olduğu bir ziyaret ortamı olur. Ancak kendisi, karşı tarafın Tepebaşı aday adayını bizzat ziyaret edip, görüşüp kendisine başarılar dilemiş. Elbette böylesi bir görüntünün arkasında duramayız” şeklinde konuştu.

Görkem Yıldırım’ın İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığından istifa etmeden önce Genel Merkez’den Başkan Yardımcıları Burak Akburak ve Buğra Kavuncu’ya gönderdiği mesaj:

Sayın Başkanım,

Öncelikle rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Ben bugün istafa etmiş olan Eskişehir ili merkez Tepebaşı İlçe Başkanı Görkem Yıldırım 

CHP aday tanıtım toplantısı yaptı... CHP aday tanıtım toplantısı yaptı...

Vekilim dün bu saatlerde Melih Aydın beni aradı ve ondan nasıl habersiz Eskişehirspor’u ziyaret etmemem gerektiğini söyledi böyle şeylerin öncelikle kendi haberinin olması gerektiğini ve kendisinin haberi olmadan hiç bir program yapmamam gerektiğini çünkü beni kendisinin attırdığını ve biat etmem gerektiğini söyledi herşeyi yutabilirim ama düşünülmeden bir siyasetçiye yakışmayan heleki Eskişehir gibi entelektüel seçmenin olduğu belediye başkanı adayına pervasız hakaretler yakışmadı. Ağıza alınmayacak hakaretler ve kelimeler söyledi bunun en hafifi ‘beyinsiz sen ne bilirsin ben 1 ayda 2 milyon para harcadım siz kendinizi ne sanıyorsunuz olan bana oluyor’ benim genel merkez ağırlığımı atlama geldiğin gibi gidersin aldırırım seni ‘gibi bunlar en hafifi olmak üzere çok çok daha ağır ve hakaret edici şeyler söyledi 

Ben 03.10.2023 tarihinde atandım ve il başkanının masasına 17 gün içinde 55 kişilik yönetimimi sundum. Aldığım cevap biz açıklamayadan sen açıklamayacaksın ve bu dosya size teslim olmadı. İl başkanlığı yönetim çizelgesi, sekreteriniz ile görüşebilirsiniz 6 7 kere değişti çünkü sürekli istafa ile karşılaştılar ve kuramadılar bugün bunun günahını bana yüklüyorlar. Diğer taraftan tekrar atanmış merkez ilçe Odunpazarı İlçe Başkanı dışardan yeni bir üye olduğu için yönetimini dahi kuramadı şahsım olarak 6 kişi 4 ü bayan olmak üzere ben yazdırdım. Söyledikleri beyanlar kesinlikle asılsızdır. İl başkanı ve Odunpazarı ilçe başkanımdan yaklaşık 30 gün önce yönetimimi oluşturarak teslim ettim fakat sizlere ulaştırmadılar. 

Melih Aydın Bey Eskişehirspor ile savaş halinde çok ciddi küfürleştiler. Melih Bey i stada almadılar. 29 Ekim kutlamalarında tüm meydan da halkın içinde yuhavalatıp istifaya davet ettiler. Kendisi de konudan dolayı cephe aldığı için şahsı sorunları yüzünden  benim Eskişehirspor başkanı ve taraftarlar derneği başkanı ile görüşmemi hakaretler boyutunda söylemediğini bırakmayarak söyledi. Çünkü kendisi halk tarafından ve taraftar ve yönetim tarafından linç yemektedir. 

İkametkahı ve ticareti eskişehir de bulunmamaktadır. Lütfen sizlerden istirhamım kendisi için geniş çaplı bir kamuoyu araştırması yapmanızdır. Mevcut başkanlar ve adaylar kendisinin çok kibirliği olduğunu belirtiyorlar ve bugün yaşananlardan dolayı il başkanı ve Melih bey karşı karşıya iken dost gözükmektedirler. Affınıza sığınarak arz ederim 

Editör: Samet Kılıç