8. Yargı Paketi bu hafta görüşülecek 8. Yargı Paketi bu hafta görüşülecek

Güney Belediye Meclisi Üyesi Serdar Tapalı, İYİ Parti tarafından 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde aday gösterilmiş ve seçilmişti. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre, Tapalı'nın İYİ İl Başkanlığı ve teşkilat sorumlularının bilgisi dışında başka siyasi parti temsilcileri ile görüşmeler ve pazarlıklar yürüttüğü tespit edildi.

DEM Parti Adaylarını Açıkladı, İYİ Parti İçerisinde Çalkantı Yarattı

DEM Parti, İstanbul'da yapılacak olan seçimler için adaylarını açıkladı. Ancak, bu açıklama İYİ Parti içerisinde çalkantı yarattı. Meclis üyesi Serdar Tapalı'nın başka parti ile pazarlıklar yapmasının ardından İlçe Başkanına fatura kesildi. İhlas Haber Ajansı tarafından yapılan habere göre, yaşanan bu durum sonrasında İYİ Parti Güney İlçe Başkanı Alaaddin Ağırbaş görevinden alındı.

İYİ Parti Harekete Geçti: İl Başkanlığı Tedbirleri Alıyor

Olayların ortaya çıkmasının ardından İYİ Parti, Güney İlçe Başkanı Alaaddin Ağırbaş'ı görevden almanın yanı sıra meclis üyesi Serdar Tapalı'nın partiden tedbirli olarak ihracı için işlem başlattı. İYİ İl Başkanlığı, partinin itibarını korumak ve disiplini sağlamak adına sert bir tutum sergiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi