Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlara verdiği kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor. Belediye, Gültepe Mahallesi Üniversite Evleri’nde bulunan Kadir Akkaş Halk Merkezi ile Koca Çınar Yaşam Merkezi’nin de olduğu binaya kreş yaptı. Gültepe Gündüz Bakımevi ve Kreşi adı verilen kreşte, 2 sınıf bulunuyor. Kreşte, 3-5 yaş arası 40 çocuk okul öncesi eğitimi alacak. Çalışmaları tamamlanan Gültepe Gündüz Bakımevi ve Kreşi, kısa sürede çocukların hizmetine açılacak.

Polis bin 647 öğrenci, öğretmen ve veliye yönelik seminer düzenledi Polis bin 647 öğrenci, öğretmen ve veliye yönelik seminer düzenledi

Kreşin de açılması ile Kadir Akkaş Halk Merkezi’nin bulunduğu binada Odunpazarı Belediyesi, 3’den 70’e hizmet veren bir kompleks oluşturuyor. Belediye, kreş ile çocuklara, Koca Çınar Yaşa Merkezi ile kıdemli vatandaşlara, halk merkezi ile de öncelikle kadın, çocuk ve gençler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine hizmet verecek.

ÇOCUKLARIMIZI SEVİYORUZ

Çocukların güvenli ve eğlenceli bir ortamda eğitim alacakları bir mekân oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Kurt, geliştirilen bu eğitim kurumu ile bölge sakinlerine kaliteli çocuk bakım hizmeti sunarak geleceğin sağlıklı nesillerinin yetişmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi. Kaliteli ve laik eğitimin önemine dikkat çeken Başkan Kurt, “Hemşehrilerimize verdiğimiz kreş sözünün arkasındayız. Odunpazarı’na yeni kreşler açmak için çalışıyoruz. Çünkü kreşler, çocukların ilk eğitim deneyimine önemli bir temel oluşturur. Laik bir yaklaşımla, çeşitli kültürel değerlere saygılı bir ortam sunarak, çocuklara hoşgörü ve anlayış kazandırılır. Bilimsel metotlarla desteklenen eğitim programları, çocukların merakını teşvik eder ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlar. Kaliteli kreşler, deneyimli eğitimciler tarafından yönetilen, güvenli ve destekleyici bir ortam sunarak çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimine odaklanır. Biz çocuklarımızı önemsiyoruz. Çocuklarımızı seviyoruz. Gültepe Gündüz Bakımevi ve Kreşi Odunpazarı’na hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Editör: Tuğçe Kaş