Eskişehir'de yaşayan vatandaşlar, yaklaşan Kurban Bayramı süresince hava durumunun nasıl geçeceğini merak ediyor.  Yapılan meteorolojik değerlendirmelere göre, bayramda hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredecek mi? 

Eskişehir'de Kurban Bayramı'nda hava sıcaklıkları artacak mı?

Eskişehir’de bu yolu kullanırken dikkat! Eskişehir’de bu yolu kullanırken dikkat!

Eskişehir'de 15 Haziran Cumartesi günü parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığı en yüksek 27 derece olacak.Bayramın ilk günü 16 Haziran Pazar günü Eskişehirlileri güneşli bir gün bekliyorken, en yüksek sıcaklık 29 derece olacak. Akşam saatlerine doğru gökyüzünde bulut artışı gözlemlenebilir.  17 Haziran Pazartesi Bayramın ikinci günü ise genellikle güneşli geçecek ancak öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer parçalı bulutlu bir hava olacak. Sıcaklıklar 28 ile 32 derece arasında değişecek.

Ayrıca, Meteoroloji Uzmanı Fevzi Burak Tekin, Kurban Bayram’ı boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin tahmin edildiğini söyledi. Tekin, “Cuma günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde yağışları göreceğiz. Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Karadeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülmesini tahmin etmekteyiz. Bununla birlikte Cuma günü akşam saatlerine kadar Marmara’nın güneyi İç Ege Göller yöresi ve Eskişehir çevrelerinde rüzgar güney ve güney batıda yönlerden fırtına şeklinde esecek. Saatte hızın 80 kilometre/saate çıkabilecek. Vatandaşların tedbirli olmalarını istemekteyiz” dedi.

ESKİŞEHİR'DE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ:

Muhabir: CANER AKSU