Kütahya’da TMO 50 bin 400 ton alım yaptı Kütahya’da TMO 50 bin 400 ton alım yaptı

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerden sonra tüm ülkede olduğu gibi Kütahya’da da 7’den 70’e herkes seferber olmuştu. Kütahyalı minik Ömer Faruk da Belediye Başkanı Alim Işık’a elektrikli kaykay almak için kumbarasında biriktirdiği parayı teslim ederek depremzede çocuklar için bağışlamıştı. Ömer Faruk’un bu davranışı karşısında duygulanan Başkan Işık, Ömer Faruk’un hayali olan elektrikli kaykayı alıp kendisine hediye edeceğinin sözünü vermişti. Başkan Işık, söz verdiği elektrikli kaykayı alarak Ömer Faruk’u makamına davet etti ve hediyesini takdim etti.

Ömer Faruk’a örnek davranışından dolayı bir kez daha teşekkür eden Başkan Alim Işık, “Ömer Faruk Yılmaz evladımız, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş ilimiz merkez olmak üzere meydana gelen deprem afeti sonrasında belediyemizin başlattığı yardım kampanyası sürecinde elektrikli kaykay almak üzere uzun zamandan beri biriktirdiği kumbarasındaki paraları gelip deprem bölgesindeki çocuklara gönderilmek üzere bize getirmişti. Biz de ona o zaman bir söz vermiştik. Bu örnek davranışa karşılık bahsettiği ve hayali olan elektrikli kaykayı ben şahsım olarak alma sözü vermiştim. Bugün siparişimiz geldi. Ömer Faruk’a kaykayını hediye ediyoruz. Bir kez daha kendisine, kıymetli annesine ve ailesine bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hediyesini teslim alan Ömer Faruk, “Hediyemi görünce çok mutlu oldum. Belediye Başkanım bana bir söz verdi ve o sözü de tuttu. Başkanıma teşekkür ederim” dedi.