Dumlupınar Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DTGB) Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş.’nin genel kurul toplantısını Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) koordinesinde Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda gerçekleştirdi.

Toplantıya, DTGB Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’ün yanı sıra, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mücahit Eracar, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Küçükkağnıcı, Kütahya genelindeki organize sanayi bölgesi (OSB) müdürleri katıldı.

Toplantıda, Kütahya Tasarım Teknokent’in 2022 yılı faaliyetleri değerlendirildi. Ayrıca, Meslek lisesine yapılacak 24 sınıflık okul inşaatı ile ilgili olarak Kütahya il özel idaresi genel sekreteri ile istişare yapıldı, 2023 yılı hedefleri ve projeleri görüşüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milletimizi kirli ittifakların karanlık hesaplarına bırakmayacağız" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milletimizi kirli ittifakların karanlık hesaplarına bırakmayacağız"

Toplantının ardından, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mücahit Eracar, Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin fiziki alan ve atölyelerini gezerek bilgi aldı. DTGB Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz ise öğretmen ve öğrencilere teknokent ile ilgili bilgilendirme seminerleri verdi.

Kaynak: iha