Kütahya’da Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu’nun üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisi açıldı.

Kütahya’da Halk Eğitim Merkezi tarafından Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu öğrencileri için açılan resim kursunda üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu eserler, bir alışveriş merkezinde sergilendi.

Kütahyalı sporcular Avrupa Kuraş Şampiyonasından 2 altın madalya ile döndü Kütahyalı sporcular Avrupa Kuraş Şampiyonasından 2 altın madalya ile döndü

Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan resim kursunun geçen hafta sonlandırıldığını dile getiren görsel sanatlar öğretmeni Tuğba Uslu, “Burada önceliğimiz, yaş grubu küçük olduğu için akrilik boya kullanımını, tuvalin ne olduğunu, fırça kullanımını öğretmek istedik” dedi.

Sergide yaklaşık 145 eserin olduğunu söyleyen Uslu, “Yetenekli olan, resimle ilgisi olanlar var, merak edip, gelerek sonradan resmi sevdiğini fark edenler var. Doğrudan kimseye sanatçı ol diyemeyiz fakat sanatsever bireyler yetiştirmek istiyoruz. Zaten görsel sanatlar öğretmenlerinin genel amacı budur. Herkes ressam olmak zorunda değil ama resme saygı göstermek, sanata saygı göstermek çok farklı bir şey. Bizim amacımız buydu. İnşallah amacımıza ulaşmışızdır” diye konuştu.

Kaynak: iha