Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, başkanlar Ünlüce, Kurt ve Ataç’ı ağırladı Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, başkanlar Ünlüce, Kurt ve Ataç’ı ağırladı

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen LGS tercih danışmanlığı toplantısı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Salonu’nda öğrenci ve velilere LGS tercih sürecinde rehberlik etmek ve bilgilendirme sağlamak amacıyla gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, şube müdürleri ve okul idarecileri katıldı. Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Kütahya MEM Pusula" uygulaması tanıtıldı. Uygulama sayesinde, merkezi sınav ile öğrenci alan, yerel yerleştirme ile öğrenci alan veya yetenek sınavı ile öğrenci alan okulların tüm verilerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Katılımcılara, tercih ettikleri yerleştirme türüne göre okulları listeleyebilecekleri ve ilgili okul hakkında detaylı bilgi alabilecekleri anlatıldı.

Müdür Hasan Başyiğit, toplantının sonunda öğrenci ve velilere yönelik destek çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Ayrıca, Kütahya MEM Pusula’nın tercih sürecinde büyük kolaylık sağlayacağını ve doğru tercihler yapılmasına yardımcı olacağını vurguladı. Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplanması ve önerilerinin dinlenmesiyle sona erdi.

Kaynak: iha