Kütahya Adnan Menderes Ortaokulunda Roman Kahramanları festivali düzenlendi.

Adnan Menderes Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri Halime Yılmaz ve Çiğdem Şimşek tarafından özel bir program hazırlanarak "Roman Kahramanları Festivali" gerçekleştirildi.

Hafızlık eğitimini Kütahya’da tamamlayan Somalili iki gencin duygulandıran vefası Hafızlık eğitimini Kütahya’da tamamlayan Somalili iki gencin duygulandıran vefası

Öğrenci ve öğretmenlerde edebiyat ve sanat konusunda büyük ilgi ve merak uyandıran festivalde öğrenciler aylar öncesinden rollerine bürünmek için karakterlerin kitaplarını okuyup, sinemaya uyarlanan filmleri izleyip, müziklerini dinlediler. Kitaplarla bağ kuran öğrenciler kahramanları benimsemiş ve roman kahramanları, İnce Memed, Notre-Dame’ın Kamburu, Anna Karenina, Türk Edebiyatı Klasiklerinden Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın “Gulyabani” eseri, Cengiz Aytmatov’un “Toprak Ana” eseri, Frans Kafka’nın “Dönüşüm” eseri, Peyami Safa’dan “Cingöz Recai” eseri gibi birbirinden farklı birçok roman eseri canlandırdılar.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, okul müdürleri, misafirler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlgiyle takip edilen programda öğrenciler rolüne büründükleri roman kahramanlarının maceralarını o anları yaşıyormuşçasına canlandırdılar. İzleyenlerin keyifle takip ettiği programın sonunda Müdür Hasan Başyiğit, programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.

Kaynak: iha